betclic

Napastnik Borussii: miałem problemy z językiem

Ostatnia aktualizacja: 18/07/15 12:54, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tim.Reckmann, wikipedia

Ciro Immobile liczy na dłuższe pozostanie w Sevilla FC. Wypożyczony do klubu z Andaluzji napastnik wyznał w rozmowie z hiszpańskimi mediami, że w niemieckim klubie miał problemy komunikacyjne!

25-letni Włoch przeniósł się do Dortmundu rok temu. Włodarze BVB po niezwykle udanym dla piłkarza sezonie 2013/14, zapłacili za niego prawie 20 milionów euro.

Włoch nie zdołał utrzymać się w pierwszym składzie Borussii, gdyż w 24 występach w Bundeslidze zdobył zaledwie trzy gole. Teraz jednak ma szansę na odbudowanie swojej kariery w Hiszpanii.

- Nie mogłem z nikim porozmawiać. W ubiegłym sezonie zawsze miałem ze sobą tłumacza, ale nowy trener tym razem tego zabronił. Niemiecki to bardzo skomplikowany język - żalił się Immobile. 

- Wraz z Aubameyangiem i Sokratisem trochę rozmawialiśmy po włosku, jednak ciężko jest być w grupie, w której możesz komunikować się z zaledwie dwoma czy trzeba innymi zawodnikami. Nie chodzi tylko o język, w Niemczech panuje zupełnie inna kultura, natomiast Hiszpania i Włochy są pod tym względem podobne - zaznaczył. 

Mimo, że jego przejście do Sevilli jest tymczasowe, Immobile ma nadzieję, że przedłuży swój pobyt na hiszpańskiej ziemi.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela