Napastnik Jagiellonii znów kapitanem Litwy

Napastnik Jagiellonii, Fiodor Cernych, rozegrał 80 minut w barwach reprezentacji Litwy w towarzyskim spotkaniu z Rosją, przegranym przez jego zespół 0:3 - czytamy na stronie "Jagi".

W meczu rozegranym w Moskwie Litwini nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Przygotowująca się do Euro 2016 reprezentacja Rosji pewnie zwyciężyła 3:0. W pierwszej połowie jedynego gola strzelił Fiodor Smołow, a po przerwie wynik dla gospodarzy poprawili jeszcze Aleksandr Gołowin oraz Denis Głuszakow.

Fiodor Cernych, podobnie jak w środę w meczu z Rumunią, wyszedł w podstawowej jedenastce, będąc kapitanem swojej drużyny narodowej. Piłkarz Jagiellonii grał do 80. minuty, kiedy to został zmieniony przez Vytautasa Luksę.

Rosja – Litwa 3:0 (1:0)

Bramka: Smołow 41’, Gołowin 61’, Głuszakow

Litwa: Cerniauskas – Mikuckis, Baravykas, Klimavicius, Andriuskevicius (46’ Vaitkunas) – Zulpa, Slivka (86’ Kuklys) – Mikoliunas (46’ Petravicius), Cernych (80’ Luksa), Cesnauskis (60’ Beneta) – Spalvis (60’ Matulevicius).