betclic

Napastnik Lecha wróci do treningów w marcu

Ostatnia aktualizacja: 10/02/16 15:50, Komentarzy: 0

1
0
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

Rehabilitacja Marcina Robaka przebiega zgodnie z planem - informuje oficjalna strona mistrzów Polski. Za trzy tygodnie napastnik przejdzie badania, które ocenią wykonane przez niego postępy, a już w marcu powinien pojawić się na boisku.

Robak na początku grudnia przeszedł operację kontuzjowanego stawu skokowego. Po niej przez cztery tygodnie był unieruchomiony i dopiero na początku stycznia wstał z łóżka. Wtedy rozpoczął rehabilitację. - Na początku mieliśmy duży problem z dysproporcją pomiędzy prawą a lewą kończyną - tłumaczy szef sztabu medycznego Lecha dr Krzysztof Pawlaczyk cytowany przez lechpoznan.pl.

Napastnik przez ostatnie tygodnie pracował nad przywróceniem pełnej sprawności stawu i wyrównanie niedoborów mięśniowych. - Rehabilitacja nakierowana jest na uruchomienie wszystkich elementów stawu skokowego, które były operowane i odtwarzane - podkreśla lekarz, który jest zadowolony z postępów piłkarza.

Ten od poniedziałku przebywa w Warszawie i przez kilka dni będzie rehabilitował się pod okiem dr reprezentacji Polski Jacka Jaroszewskiego. Według przeprowadzanych raportów rehabilitacja zawodnika przebiega zgodnie z planem. - Informacje napawają optymizmem. W marcu piłkarz pojawi się w treningu na boisku. Nie oznacza to jednak, że od razu będzie gotowy do gry. Cały czas jednak jest w treningu podtrzymującym jego formę fizyczną. Nie ma żadnych obaw, że po powrocie do treningów będzie trzeba długo pracować z nim nad przygotowaniem kondycyjnym - podsumowuje swoją wypowiedź lekarz.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela