Napoli mistrzem jesieni, Polacy grali po 90 minut

Ostatnia aktualizacja: 10/01/16 17:27, Komentarzy: 2

0
2

W najbardziej "polskim" meczu 19. kolejki włoskiej Serie A Empoli Łukasza Skorupskiego i Piotra Zielińskiego pokonało 1:0 Torino Kamila Glika. Wszyscy Polacy spędzili na placu gry po 90 minut.

Gola na wagę kompletu punktów strzelił Massimo Maccarone w 56. minucie. Natomiast z dobrej strony pokazał się w 45 minucie Piotr Zieliński, który uderzał tuż zza pola karnego, ale golkiper drużyny gospodarzy nie dał się zmylić.

Palermo ograło Hellas Verona po trafieniu Franco Vazqueza. 45 minut zagrał Paweł Wszołek, którego na początku drugiej połowy zmienił Urby Emanuelson

W innym meczu Napoli rozbiło na wyjeździe Frosinone aż 5:1. Dwa gole Higuaina, oraz bramki Albiola, Hamsika oraz Gabbiadiniego zapewniły podopiecznym Maurizio Sarriego fotel lidera Serie A na półmetku rozgrywek.

Takiego wysokiego wyniku nikt się nie spodziewał, bowiem pierwszy gol na Stadio Comunale Matusa padł dopiero w 20. minucie za sprawą Raula Albiola, który głową pokonał Massimo Zappino. Dziesięć minut później Higuain został ostro faulowany w polu karnym rywala i sam wykorzystał "jedenastkę".

W drugiej połowie padły jeszcze trzy gole, w tym jeden argentyńskiego snajpera. Honorowe trafienie zaliczył w 81. minucie Paolo Sammarco.

Chievo Werona pokonało 1:0 Bolognę, a Atalanta Bergamo przegrała 0:2 z Genoą.