Napoli rozbiło Bolognę. Dwie piękne asysty Zielińskiego [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
SSC Napoli rozbiło Bolognę FC 7:1 w 23 kolejce Serie A. Dwie asysty zanotował Piotr Zieliński.

W pierwszej połowie padło aż pięć goli - przy dwóch z nich asystował Piotr Zieliński. Zobaczyliśmy również dwie czerwone kartki - dla Jose Callejona oraz Adama Masiny z Bolonii.

Wynik spotkania otworzył już w czwartej minucie Marek Hamsik. Raptem dwie minuty później goście wyprowadzili zabójczą kontrę. Po przepięknym podaniu Piotr Zielińskiego sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Lorenzo Insigne, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W 33 minucie było już 3:0 dla neapolitańczyków. Autorem bramki był Dries Mertens. Chwilę później pierwsze trafienie w tym spotkaniu zaliczyli gospodarze - gol Vassiliosa Torisidisa.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Maurizio Sarriego podwyższyli na 4:1. Znowu znakomitym zagraniem popisał się Piotr Zieliński. Polak otrzymał piłkę na własnej połowie, pobiegł z nią kilkanaście metrów i posłał pomiędzy dwoma defensorami Bolonii, dzięki czemu Dries Mertens wyszedł sam na sam z bramkarzem i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W drugiej odsłonie dwie bramki dla zespołu z Neapolu dołożył jeszcze Marek Hamsik - w 70 oraz 74 minucie. W międzyczasie boisko opuścił Piotr Zieliński.

Dziesięć minut później po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Dries Mertens, ustalając tym samym wynik spotkania.