Napoli rozbiło FC Midtjylland

mgilert, Shutterstock
FC Midtjylland przegrał przed własną publicznością z SSC Napoli 1:4 (1:3) w drugim wieczornym spotkaniu trzeciej kolejki grupy D rozgrywek Ligi Europy.

Na SAS Arena w Herning prowadzenie dla gości uzyskał Hiszpan Jose Callejon, a później dwukrotnie do siatki miejscowych trafił Manolo Gabbiadini. Gospodarze odpowiedzieli jedynie honorową bramką Austriaka Martina Pusica, strzeloną dwie minuty przed przerwą.

Po zmianie stron sukces przyjezdnych przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Argentyńczyk Gonzalo Higuain i drużyna z południa Włoch odniosła w ten sposób trzecie zwycięstwo z rzędu, umacniając się na prowadzeniu w tabeli.

Ekipa z Jutlandii doznała natomiast pierwszej porażki, ale zachowała pozycję wicelidera. Oba zespoły za dwa tygodnie spotkają się ze sobą w rewanżu w Neapolu.