Napoli wygrywa i odskakuje rywalom

Ostatnia aktualizacja: 16/01/16 22:54, Komentarzy: 1

0
1

SSC Napoli wygrało przed własną publicznością z US Sassuolo 3:1 (2:1) w ramach 20. kolejki włoskiej Serie A.

W meczu rozgrywanym na Stadio San Paolo jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W trzeciej minucie rywalizacji na listę strzelców wpisał się Diego Falcinelli, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Kwadrans później do wyrównania doprowadził Jose Maria Callejon. Hiszpan odebrał dośrodkowanie Lorenzo Insigne i głową skierował piłkę do siatki. Zwycięstwo zapewnił gospodarzom Gonzalo Higuain. Argentyńczyk zdobył pierwszego gola tuż przed przerwą, a kolejne trafienie dołożył w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Maurizio Sarriego prowadzą obecnie w ligowej tabeli, posiadając 44 punkty. Sassuolo zgromadziło o trzynaście "oczek" mniej i zajmuje szóstą pozycję.