Napoli wygrywa z Fiorentiną, 90 minut Kuby

mgilert, Shutterstock
Piłkarze SSC Napoli pokonali ACF Fiorentina 2:1 (0:0) w najciekawiej się zapowiadającym spotkaniu ósmej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio San Paolo wszystko co najważniejsze wydarzyło się w drugiej części meczu. Chwilę po zmianie stron po świetnej akcji Słowaka Marka Hamsika prowadzenie grupowym rywalom Legii Warszawa w Lidze Europy dał Lorenzo Insigne. Dla pomocnika reprezentacji Włoch było to szóste trafienie w tym sezonie.

Siedemnaście minut przed końcem wyrównał Chorwat Nikola Kalinić, ale radość rywali Lecha Poznań w Lidze Europy trwała bardzo krótko. Niespełna dwie minuty później cenne trzy punkty zapewnił bowiem gospodarzom Gonzalo Higuain. Argentyńczyk podobnie jak wcześniej Insigne po raz szósty wpisał się na listę strzelców w bieżących rozgrywkach.

Dzięki trzeciej z rzędu wygranej ekipa z Neapolu awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Drużyna z Toskanii natomiast doznała drugiej porażki i zachowała pozycję lidera. Może jednak ją stracić późnym wieczorem, w przypadku zwycięstwa Interu nad Juventusem.