betclic

Nawałka: Drzwi do reprezentacji są otwarte

Ostatnia aktualizacja: 08/11/15 15:11, Komentarzy: 3

2
3
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Adam Nawałka na dzisiejszej konferencji prasowej opowiadał o przygotowania do nadchodzących meczów towarzyskich, do Euro 2016 oraz o powołaniach do kadry.

- Po meczu z Irlandią i wywalczeniu awansu do mistrzostw Europy 2016 była wielka radość. Wykonaliśmy fantastyczną pracę i taki reset był nam potrzebny. Teraz myślimy już jednak o samym turnieju we Francji i chcemy przygotować się do niego jak najlepiej - zapewnił selekcjoner reprezentacji Polski.

- Powołania do reprezentacji to wybór już od dawna przeze mnie przemyślany. Przez dwa lata pracy sprawdziliśmy w kadrze wielu zawodników i wiem dokładnie, na co kogo stać. Ta grupa piłkarzy, która wywalczyła awans na mistrzostwa Europy, sprawdziła się w bardzo ciężkich bojach i zasłużyła na moje zaufanie - przypomniał.

Adam Nawałka zapowiedział również, że selekcja jeszcze się nie skończyła i nie zamyka drzwi przed żadnym piłkarzem. - Nie jest tajemnicą, że dążymy do stabilizacji i wykrystalizowaliśmy bardzo mocny kręgosłup drużyny narodowej, ale nie chcę teraz wymieniać nazwisk pewniaków. Powtarzam to od początku mojej pracy z reprezentacji i raz jeszcze oświadczam – drzwi do reprezentacji są cały czas otwarte - zaznaczył.

O przygotowaniach do turnieju we Francji mówił -  Do Euro 2016 pozostało 215 dni. Czy to dużo, czy mało? Wystarczająco. Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do turnieju. Jestem o to spokojny. Po zakończeniu rozgrywek ligowych planujemy krótkie zgrupowanie regeneracyjne, na które zaprosimy też żony, narzeczone i dziewczyny zawodników. Następnie skupimy się już tylko na samym turnieju we Francji.

Selekcjoner podkreślił także, że nadchodzące mecze towarzyskie będą dla niego bardzo istotne. - Każdy mecz jest dla nas bardzo ważny i tak samo traktujemy te sprawdziany. Spotkań wcale nie ma zbyt dużo. Staramy się jak najlepiej wykorzystać także każdy trening. Islandia i Czechy prezentują bardzo wysoki poziom i będzie to dla nas świetny sprawdzian. Także bardzo dobry materiał do analizy - powiedział cytowany przez portal laczynaspilka.pl.
Źródło: laczynaspilka.pl
Dodaj komentarz
Trampkarz
Chojnas1989
Zarejestrowany od: 1244 dni
Ilość komentarzy: 4
Oceny: +7
Kibicuje:
Manchester United
08.11.2015 / 19:29:39
Reprezentacja wygrywa to o co te pretensje kto gra a kto nie
Senior
semafor
Zarejestrowany od: 590 dni
Ilość komentarzy: 745
Oceny: +3919
Kibicuje:
Argentyna Manchester City Borussia Dortmund FC Barcelona Atlético Madryt Sevilla
08.11.2015 / 18:32:37
nigdy nie zrozumiem jak Mila czy Peszko może mieć powołanie a Mierzejewski nie jest nawet brany pod uwage...
Junior
EineHexe
Zarejestrowany od: 1474 dni
Ilość komentarzy: 15
Oceny: +21
Kibicuje:
Leicester City FC Real Madryt
08.11.2015 / 15:49:38
Dla Wasyla też były otwarte? Bo kiedy, nie tak dawno temu, grał i był w znakomitej formie, to się Bozgi Adaś nawet nie pofatygował do Anglii.