betclic

Nawałka: Kontuzja Milika to trudna sytuacja

Ostatnia aktualizacja: 10/10/16 19:02, Komentarzy: 7

0
7
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

– Bardzo żałujemy, że nie ma z nami Łukasza Piszczka i Arka Milika. Są to bardzo ważni zawodnicy dla naszej drużyny. Tak to jest w piłce, trzeba być na to przygotowanym. Stąd między innymi następni zawodnicy otrzymają swoją szansę, żeby w tym bardzo ważnym meczu zagrać. Jutro po rozruchu przedmeczowym będzie ostateczna decyzja, co do składu – powiedział na oficjalnej przedmeczowej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, cytowany przez serwis laczynaspilka.pl.

– Wiemy, jak wyglądał mecz Armenii z Danią. Ormianie bronili się do samego końca i mieli nawet szansę wyrównać. Szanujemy naszego przeciwnika. Do każdego podchodzimy tak samo, jeśli chodzi o sposób przygotowań. Oczywiście wierzymy w to, że będziemy przygotowani na sto procent i że to my będziemy decydować, jak będzie wyglądała gra. Zamierzamy przejąć kontrolę nad meczem poprzez posiadanie piłki. Zawsze mamy konkretny plan i chcemy go wdrożyć w meczu z Armenią.

Mamy przygotowanych kilka wariantów. Możemy grać w ustawieniu 4-4-2, jak i 4-2-3-1. Na mecz z Armenią wybierzemy optymalne rozwiązanie. Mamy kompletny pomysł na to spotkanie i będziemy starać się go zrealizować. Trzeba być przygotowanym w stu procentach pod względem mentalnym i taktycznym. Ormianie w meczu z Danią pokazali, że potrafią dobrze grać środkowej strefie boiska. Grali defensywnie i byli groźni w kontratakach. Musimy na to zwracać uwagę, żeby nie dopuszczać ich do groźnych sytuacji.

– Kontuzja Arka Milika to dla nas bardzo trudna sytuacja. Świetnie spisywał się w ofensywie, a także był dużym wsparciem, gdy trzeba było się bronić. Dobrze wykonywał swoje zadania i dobrze współpracował z Robertem Lewandowskim. Z pewnością trochę czasu minie, zanim będziemy mieli odpowiednią jakość.

– Nie ma co porównywać Arka do Łukasza Teodorczyka czy Kamila Wilczka. Każdy ma swoje atuty, dlatego zostali powołani na to zgrupowanie. Wierzę w to, że jeżeli otrzymają szansę, to potwierdzą swoją dobrą dyspozycję. Na to bardzo liczę. Chcemy oprzeć naszą drużynę na zawodnikach o różnej charakterystyce. Powołujemy piłkarzy, którzy mają swoje atuty i umożliwią realizację naszego planu. Wszyscy są w pełnej gotowości, by wyjść na boisko i zagrać o trzy punkty.

– Nasza grupa jest bardzo wyrównana. Trzeba być świetnie przygotowanym do każdego spotkania. Zdarzają się, że punkty się traci, jak w przypadku z Kazachstanem. Ale bardzo szybko wróciliśmy na właściwe tory i z Danią rozegraliśmy naprawdę dobre spotkanie z trudnym przeciwnikiem. Efektem tego były zdobyte trzy bramki. Nie jest to takie proste, by prowadzić 3:0 z tak trudnym rywalem i później straciliśmy dwa gole. Cały czas wyciągamy wnioski, korygujemy błędy. Nie da się po jednym meczu wszystkiego naprawić, by być stuprocentowym zespołem. Widzimy pewne braki i staramy się to korygować. Idziemy naprzód, a mecz z Danią był tego potwierdzeniem.

– Straciliśmy cztery gole w ostatnich dwóch meczach, ale to sytuacja do rozwiązania. Nie robimy z tego tragedii. Na stracone bramki patrzymy pod kątem błędów indywidualnych, jak i zespołowych. Staramy się to korygować poprzez analizy i treningi. Jestem przekonany, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Wiemy, gdzie były popełnione błędy i będziemy starali się to naprawić. 

Źródło: laczynaspilka.pl
Dodaj komentarz
Junior
RadekJuve
Zarejestrowany od: 253 dni
Ilość komentarzy: 155
Oceny: +957
Kibicuje:
Juventus Turyn
11.10.2016 / 11:15:32
Musimy zagrac dwoma napastnikami;-) W sumie to Teodorczyk powinien dostac swoja szanse;-)
Junior
dziedziu1993
Zarejestrowany od: 1051 dni
Ilość komentarzy: 74
Oceny: +571
Kibicuje:
Polska Portugalia Real Madryt Śląsk Wrocław
10.10.2016 / 20:57:46
mam nadzieję że zagramy 2 napastników, bo z samym Lewandowskim to zawsze wygląda tak, że siedzi na nim 3 zawodników i nie ma miejsca żeby cokolwiek zrobić.
Junior
SX997
Zarejestrowany od: 768 dni
Ilość komentarzy: 87
Oceny: +187
Kibicuje:
AS Roma Polska Porto Real Madryt FC Barcelona
10.10.2016 / 19:59:43
Polska nie wyjdzie z grupy. I tyle w temacie.
Junior
Skrzetuski
Zarejestrowany od: 257 dni
Ilość komentarzy: 63
Oceny: +853
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Real Madryt
10.10.2016 / 19:30:28
Ustawienie 4-3-3-1? To chyba bramkarz lotny :P Albo będzie o jednego Bereszyńskiego za dużo :)
Senior
fearless.fan
Zarejestrowany od: 224 dni
Ilość komentarzy: 639
Oceny: +2475
Kibicuje:
AC Milan Napoli Ajax Amsterdam Pogoń Szczecin Arka Gdynia Polska Valencia Real Madryt FC Barcelona Atlético Madryt
11.10.2016 / 11:49:57
4-2-3-1 czytaj ze zrozumieniem
Junior
Skrzetuski
Zarejestrowany od: 257 dni
Ilość komentarzy: 63
Oceny: +853
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Real Madryt
24.10.2016 / 00:48:22
Może pomyśl o tym, że autor artykułu edytował tekst, zamiast zwrócisz komuś uwagę. :)
Junior
Skrzetuski
Zarejestrowany od: 257 dni
Ilość komentarzy: 63
Oceny: +853
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Real Madryt
24.10.2016 / 00:48:49
zanim*

Tabela