betclic

"Lewy jest najlepszą dziewiątką na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 07/10/15 16:18, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, udzielił ostatniej przed meczem ze Szkocją konferencji prasowej. Trener mówił o przygotowaniach, taktyce oraz o Robercie Lewandowskim.

Nawałka stwierdził, że w tej chwili najważniejsze jest spotkanie ze Szkotami - Skupiamy się na najbliższym meczu. Spotkanie to jest bardzo ważne. Jesteśmy świetnie przygotowani. Znamy siłę Szkotów. To bardzo ciężki teren. Chcemy rozstrzygnąć już losy awansu, co będzie trudne. Nie chcemy myśleć, co będzie potem. Mamy świadomość, że drużyna funkcjonuje bardzo dobrze. Morale są wysokie. To nas cieszy. Bardzo spokojnie podchodzimy do finiszu eliminacji. Będziemy walczyć o wygraną, ale potrzebujemy spokoju i dystansu.

Selekcjoner nie chciał zdradzić, w jaki sposób jutro zagra Polska - Sposobu na Szkotów nie będziemy zdradzać. To nasza strategia i taktyka. Głośno o tym nie będziemy mówić. Byłoby to nieroztropne. Bardzo szanujemy przeciwnika, ale dla nas najważniejsze jest to, co my będziemy prezentować na boisku. 

- Zespół jest coraz lepiej zorganizowany, zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Chcemy wykorzystać nasze atuty. Mamy graczy, którzy występują w bardzo dobrych klubach, niektórzy są najlepsi na świecie na swoich pozycjach i na tym się skupiamy - dodał.

Pytany o Lewandowskiego odpowiedział - Robert jest bardzo ważną postacią w naszym zespole. Wiadomo, że jest tym zawodnikiem, który ciągnie drużynę, który cały czas dodaje nam energii. 

Podkreślał potem, że ważny jest cały zespół i że liczy się kolektyw. O rywalu mówił - Największe atuty Szkotów w ataku to gra zespołowa i dyscyplina. Potrafią również rozegrać piłkę w sposób kreatywny. Grają bardziej po europejski niż po brytyjsku. Nie jest to tylko wykop do przodu. Potrafią rozegrać ciekawe akcje. To ciekawy zespół i należy spodziewać się trudnego spotkania. Nie możemy ich zlekceważyć.

- Dla mnie Robert Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie. To numer jeden. Jest wielu ciekawych zawodników, ale ja go doskonale znam, wszystkie jego atuty. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że „Lewy” jest najlepszą dziewiątką na świecie - zakończył.

Źródło: laczynaspilka.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!