betclic

Nawałka: Mam nadzieję, że Szczęsny niedługo wznowi treningi

Ostatnia aktualizacja: 20/06/16 17:00, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

– Dla nas każdy kolejny mecz jest najważniejszy. Taką strategię przyjęliśmy od początku i tego nie zmieniamy. Chcemy walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka. Szanujemy naszego przeciwnika. Ukraina to bardzo trudny rywal, poszczególni zawodnicy prezentują wysokie umiejętności – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka, cytowany przez serwis laczynaspilka.pl. Sporo uwagi poświęcił również golkiperowi naszej kadry, który zmaga się z urazem.

Wojtek ma w dalszym ciągu kłopoty z mięśniem czworogłowym. Niestety jeszcze nie podjął treningów z drużyną. Pracuje indywidualnie, ale cały czas jest progres, jeśli chodzi o jego leczenie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wznowi treningi z zespołem - mówił o kontuzji Szczęsnego.

– Dla nas każdy kolejny mecz jest najważniejszy. Taką strategię przyjęliśmy od początku przed turniejem i tego nie zmieniamy. Chcemy walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka. Szanujemy naszego przeciwnika. Ukraina to bardzo trudny rywal, poszczególni zawodnicy prezentują wysokie umiejętności. Grają w dobrych klubach i od lat występują w europejskich pucharach. Dlatego musimy być świetnie przygotowani pod względem emocjonalnym do tego spotkania, tak jak pokazaliśmy to w pierwszym meczu z Irlandią Północną, a także pod względem taktycznym. Wierzymy we własne możliwości i do tego meczu podchodzimy ze spokojem oraz chłodną głową. To boisko zweryfikuje nasze plany i marzenia - dodał.

– Drużyna Ukrainy już w pierwszym meczu pokazała, że jest groźnym rywalem. Stworzyła sobie świetne sytuacje, które mogły pozwolić jej wyrównać. Było też wiele stałych fragmentów gry. To świadczy o tym, że ten zespół jest mocny i będzie starał się pokazać to w ostatnim meczu. Reprezentowanie barw narodowych to honor i zaszczyt, więc jestem przekonany, że Ukraina do tego meczu tak podejdzie - ocenił najbliższego rywala.

– Nie patrzymy na to, co było za nami. Staramy się przede wszystkim myśleć pozytywnie o tym, co przed nami. Chcemy optymalnie wykorzystać potencjał wszystkich zawodników i uważam, że robimy cały czas progres, zarówno pod względem organizacji w defensywie, jak i ofensywie. Są postępy i to mnie cieszy. Z optymizmem patrzymy w przyszłość - zakończył.

Źródło: laczynaspilka.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!