Nawałka: Nie kusiło mnie wprowadzenie napastnika

Ostatnia aktualizacja: 09/10/16 10:49, Komentarzy: 13

0
13

Arkadiusz Milik przed końcem pierwszej połowy meczu eliminacji do mistrzostw świata 2018 przeciwko Danii doznał kontuzji. - Arek Milik przeszedł badania kontuzjowanego kolana. Wykazały one uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Arek wraca do klubu. Czeka go najprawdopodobniej zabieg operacyjny, po którym przerwa trwa kilka miesięcy - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy reprezentacji Polski, cytowany przez serwis "Łączy nas piłka".

Napastnik SSC Napoli nabawił się urazu w 40. minucie meczu po starciu z Jannikiem Vestergaardem. Na starcie drugiej odsłony zastąpił go nie napastnik, a pomocnik Karol Linetty. Czy selekcjoner nie chciał jednak wprowadzić napastnika za napastnika? - Nie kusiło mnie. Plan był bardzo przejrzysty. Prowadziliśmy 2:0 z bardzo dobrym przeciwnikiem. Bardzo ważne było, aby utrzymać kontrolę w środku, grać piłką i kontrolować mecz przez jej posiadanie - skomentował swoją decyzję Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji polski.

- Gdyby wszedł drugi napastnik, to takiej możliwości by nie było. To było z góry przemyślane. Pomoc Duńczyków prezentowała się okazale. Grali praktycznie czwórką w środku boiska. Piotrek Zieliński i Grzegorz Krychowiak, gdy podejmowali jakieś działania, to Duńczycy byli w przewadze czterech na dwóch - stwierdził.

- Owszem, bardzo dobre wsparcie wykonywał Arek Milik. Tam trzeba było przesunąć ciężar naszej gry. Wzmocnić środkową strefę, aby kontrolować mecz. Arek Milik doskonale to robi. Inni napastnicy, którzy są na zgrupowaniu, to są bardzo ofensywni zawodnicy - dodał Nawałka.
missouri
Zarejestrowany od: 1373 dni
Ilość komentarzy: 134
Oceny: +1198
09.10.2016 / 15:40:28
NIE UWAZAM ZEBY NAWALKA BYL DUZO LEPSZYM TRENEREM NIZ JEGO POPRZEDNICY......
MA PO POROSTU LEPSZYCH ZAWODNIKOW DO DYSPOZYCJI.
09.10.2016 / 15:31:18
Dobrze zrobił ale Linetty po raz kolejny w kadrze zagrał słabo w klubie znowu błyszczy formą,ja bym puścił na Armenię jodłowca z krychą w środku,Zieliński blisko lewego a skrzydła i tyły bez zmian a później Wszołka za Kubę zmienić
madamebovary
Zarejestrowany od: 143 dni
Ilość komentarzy: 40
Oceny: +435
09.10.2016 / 14:32:33
Czyli rozumiem, że nic się nie stało. Straciliśmy dwie bramki, bo taki był plan. Z Kazachstanem strata dwóch bramek także była zaplanowana, gdzyż pozwoliło to nam wywieźć jeden punkt z trudnego terenu, a tak byśmy przegrali 2:3. Tylko dzięki błyskotliwej myśli trenerskiej skończyło się na 2:2. Kontrola gry według Nawałki oznacza oddanie incjatywy przeciwnikowi, aby mógł sobie stworzyć jak najwięcej okazji do strzelenie bramki. W tym celu, aby to zadanie ułatwić drużynie przeciwnej, zmienia się zawodników tak, aby zmienić ustawienie w którym zdobyliśmy dwie, na takie które by pozwoliło na strzelenie bramki przeciwnikowi. Niestety jest to konieczne psunięcie, gdyż według Nawałki nie można grać ofensywnie i jednocześnie kontrolować gry. To ja składam taką propozycję, aby zrezygnować z tej kontroli i grać bez kontroli.
kliszka
Zarejestrowany od: 689 dni
Ilość komentarzy: 171
Oceny: +851
Manchester United Leicester City FC Bayern Monachium Polska Real Madryt
09.10.2016 / 13:57:08
Przerażające jest to że trener ...Nawałka swoimi wypowiedziami potwierdza ,że problemu nie było i nie ma choć wszyscy mówią to samo : błędy w obronie ,brak zmian kiedy tego wymaga sytuacja a te które następują najczęściej są ...złe.
kamillo5
Zarejestrowany od: 957 dni
Ilość komentarzy: 174
Oceny: +2539
09.10.2016 / 13:25:47
Jejku mając takich piłkarzy, nie gramy nic, chodzi mi głównie o środek pomocy, ile Dania miała piłkę, a ile my? Mamy o klasę lepszych piłkarzy, a brak trenera z wyższej półki, nie pozwoli nam bić słabszych rywali i z trudem będziemy zdobywać punkty... Tracimy 4 gole w dwóch meczach, z Kazachstanem który dostaje 5-0 od Czarnogory. Czy Boniek nie widzi że Nawalka to trener z niskiej półki? Bo to jego kolega, jak to jest jego kolega, to niech wyjdą sobie do baru na piwo i pogadaja, albo na mecz się wybiorą. Trzeba coś zmienić, bo przeminie nam pokolenie, i znowu nie będzie piłkarzy do gry :-(
piżmak
Zarejestrowany od: 744 dni
Ilość komentarzy: 1010
Oceny: -489
Tottenham Hotspur Juventus Turyn Legia Warszawa Polska FC Barcelona
09.10.2016 / 13:35:33
Masz rację NAwałka już swoje zrobił a teraz ich ogranicza poza tym jest uparty i nie ma otwartego umysłu...a on drugi raz by Linettego za Milika wprowadił założe się.Tylko że Nawałka przy takim np Smudzie i tak jest jak profesor i obawiałbym się czy zmiana trenera nie byłaby zmianą na gorsze...założe sie że któryś trener z ekstraklasy czy pierwszej ligi by sobe poradził ale taki co nie ma szans na bycie selekcjonerem...
09.10.2016 / 13:06:33
Brusli 14-pełna zgoda.. KL to porażka, osłabienie calej drużyny w II połowie..jak chcial tak grać jak mówi to powinien wpuścić Jodłowca, walczaka, silnego defensywnego pomocnika.. Dlaczego zrezygnował z obrony poprzez atak i obciążenie drużyny przeciwnej koniecznością angażowania co najmniej jednego zawodnika więcej do dwóch napastników ??? Przy ruchliwym RL i napakowanym ŁT Duńczycy musieliby angażować więcej sił z tyłu .. A tak straciliśmy zupełnie kontrolę nad meczem.. Do Lewego wystarczyło o dwóch mniej..tych dwóch było więcej z przodu z którymi taki np KL i spółka sobie zupełnie nie radzili Następna porażka taktyczna naszego sztabu.
Brusli14
Zarejestrowany od: 117 dni
Ilość komentarzy: 191
Oceny: +1601
09.10.2016 / 11:54:15
Trochę tutaj mam inną koncepcje chociaż wiadomo on jest trenerem a ja tylko kibicem ale myślę że granie na dwóch napastników pozwalało nam trzymać grę na ich połowie i Lewy spokojnie mógłby grać trochę bardziej cofniętego a dać Teo na szpicę.. był krycha, zielu, linetty a w środku i tak była dziura w drugiej połowie i wcale tej strefy nie kontrolowaliśmy
daniel21061
Zarejestrowany od: 108 dni
Ilość komentarzy: 128
Oceny: +1975
Juventus Turyn FC Barcelona
09.10.2016 / 11:43:57
Ale bzdury. Najlepszą obroną jest atak. Graliśmy u siebie, mieliśmy wynik 3:0 i powinniśmy wprowadzić Teodorczyka albo Wilczka żeby dobić rywala. Ale do tego trzeba odwagi.