betclic

Nawałka: Przywróciliśmy wiarę w kadrę. Będziemy jeszcze lepsi

Ostatnia aktualizacja: 12/10/15 15:32, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Po awansie na EURO 2016 trener Adam Nawałka nie krył radości. Oto, co powiedział na specjalnej konferencji prasowej, cytowany przez portal laczynaspilka.pl.

- Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wykonaliśmy plan, który zakładaliśmy. Drużyna była tworzona przez dwa lata, ale udało się nam wytworzyć ducha drużyny. Wszyscy czuli się, jak jedna wielka rodzina. W momentach, gdy trzeba było stanąć razem potrafiliśmy wyjść z opresji. W trudnych momentach rzucaliśmy się z furią na przeciwnika i zbieramy tego plony. Robert poprowadził tę reprezentację na Euro. Błysk jego geniuszu bardzo nam pomógł, ale podkreślam, że najważniejsza była i jest drużyna. - mówił nasz selekcjoner.

- Kibice są uradowani. Dla mnie to istotne, że przywróciliśmy wiarę w reprezentację. Mogliśmy wczoraj zobaczyć euforię i głębokie uczucia, którymi darzą tę drużynę. Cały czas uważam, że ten zespół ma bardzo duże rezerwy i musimy je wykorzystać - dodawał.

Nawałka zapowiedział, że mimo, iż awans wywalczyła obecna grupa piłkarzy, nie zamyka przed nikim drogi do kadry: - Nie chcę porównywać drużyny z 2008 roku do tej obecnej. To był również świetny zespół, który wywalczył historyczny, pierwszy awans. Teraz skupiamy się na sobie. Selekcja nie jest zamknięta, wciąż szukamy kolejnych zawodników do reprezentacji. Do rozpoczęcia mistrzostw Europy mamy prawie rok. Będziemy bazować na grupie, którą wybraliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat. W każdej formacji potrzebujemy wzmocnień. Potrzebujemy ciekawych, młodych zawodników. Czekamy na pozytywne sygnały od graczy, którzy dobrze zaprezentują się w meczach ligowych.

Trener ocenił też poziom Ekstraklasy: - Myślę, że nasza polska liga jest coraz lepsza. Mamy przypływ młodych graczy, ale jest to długi proces, nim bardzo szerokie grono będzie brane pod uwagę w kontekście dorosłej reprezentacji. Współpracuję z trenerami drużyn młodzieżowych. Mamy utalentowanych nastolatków, widać bardzo duży postęp. Maksymalnie korzystamy z naszych rezerw, ale nie będzie tak, że nagle znajdziemy Messiego. Potrzeba cierpliwości. 

Nawałka stwierdził, że na wyróżnienie zasługują wszyscy piłkarz, ale cieszy go też forma lidera: - To, że Robert strzela w reprezentacji jest zasługą całej drużyny. Udało nam się pewne schematy rozegrania piłki zautomatyzować. Staraliśmy się wykorzystać zachowania Roberta, które zaobserwowaliśmy w klubie. Potrafi świetnie się poruszać, ma idealny timing. „Lewy” czuje się liderem, czuje się mocny i jest skuteczny również w reprezentacji ­– zakończył Adam Nawałka.

Źródło: laczynaspilka.pl
Dodaj komentarz
Junior
DeJadaski*VeB
Zarejestrowany od: 1545 dni
Ilość komentarzy: 57
Oceny: +482
12.10.2015 / 15:53:23
Lubię słuchać jego wypowiedzi w końcu doczekaliśmy się kapitalnej reprezentacji z spoko trenerem.