betclic

"Nawałka zawsze będzie selekcjonerem"

Ostatnia aktualizacja: 28/09/15 13:51, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Adam Nawałka zawsze będzie selekcjonerem - uważa Sebastian Mila. 33-letni pomocnik w samych superlatywach opowiada o Adamie Nawałce w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Trudno się dziwić, w końcu Mila bardzo dużo zawdzięcza obecnemu selekcjonerowi reprezentacji. To właśnie Nawałka odkurzył piłkarza Lechii Gdańsk dla reprezentacji Polski i powołał go do niej po kilku latach przerwy. Dzięki udanym występom w meczu z Niemcami, Szkocją i Gruzją w 2014 roku Mila cieszył się wręcz statusem bohatera narodowego.

- Trener ma ogromne oczekiwania, ale w zamian oferuje swój perfekcjonizm. W Zabrzu go wprowadził i nie dość, że wychował kilku piłkarzy, to jeszcze drużyna była na dobrym poziomie. Jeśli będzie miał taką możliwość gdzie indziej... Zresztą nie, on już zawsze będzie selekcjonerem reprezentacji Polski - mówi Mila.

33-letni rozgrywający kilka razy podkreślił, że Nawałka jest doskonale zorganizowany, a w jego kadrze nie ma miejsca na chaos. Każdy piłkarz doskonale wie, co i kiedy ma robić na boisku i poza nim. Nawet w trakcie posiłków, które zaczynają się na wyraźny sygnał selekcjonera.

- Przez całą karierę nie spotkałem się z równie drobiazgową organizacja - z uznaniem mówi Mila. - Wszystko jest przygotowane. Nie marnujemy nawet sekundy.

Mila zauważa też, że Nawałka stale monitoruje grę i samopoczucie swoich kadrowiczów - bywa na meczach, telefonuje i dba o utrzymanie kontaktów z zawodnikami.

- W każdym miesiącu widzę go z pięć razy. Dzwoni też raz na dwa tygodnie, wypytuje o sprawy sportowe i rodzinne. Myśli o wszystkim - zdradza Mila.

Piłkarz Lechii przyznał, że piłkarze reprezentacji mogą się bardzo dużo nauczyć od Nawałki. Choćby tego, jak reagować w stresujących sytuacjach.

- Nie musi krzyczeć. Po mowie ciała i kilku słowach widać, że dzieje się nie po jego myśli. Chcę się tego od selekcjonera nauczyć. Że nie trzeba krzykiem i gestykulacją zwracać na siebie uwagi - mówi Mila.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Dodaj komentarz
Junior starszy
Samol92
Zarejestrowany od: 759 dni
Ilość komentarzy: 210
Oceny: +1978
Kibicuje:
Manchester United Bayern Monachium Polska
28.09.2015 / 14:14:43
Zobaczymy po Euro.Leo Beenhakker też wprowadził nas do Euro, każdy mówił jaki on wspaniały itd..Na Euro nie wyszło i już na nim psy wieszali, jeszcze dowiedział się z mediów że nie jest selekcjonerem a nie od PZPN, taki mieli do niego szacunek.
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 662 dni
Ilość komentarzy: 3302
Oceny: -6148
Kibicuje:
Real Madryt
28.09.2015 / 14:06:46
pobije wszystkie rekordy

Tabela