NBA: 12 punktów Gortata, Wizards ulegli Cavaliers

Ostatnia aktualizacja: 07/01/16 08:30, Komentarzy: 0

0
0

Washington Wizards ulegli u siebie Cleveland Cavaliers 115:121 w środowym spotkaniu National Basketball Association.

Na parkiecie Verizon Center Marcin Gortat spędził 30 minut i zdobył w tym czasie dwanaście punktów (trafił sześć z dziewięciu rzutów) oraz zaliczył sześć zbiórek, trzy asysty i dwa przechwyty.

Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy był Garrett Temple, który zapisał na swoim koncie 21 "oczek". Jedno mniej i dwanaście asyst uzbierał John Wall, a trzynaście punktów dołożył rezerwowy Gary Neal.

W ekipie gości z Ohio, którzy bezpieczne prowadzenie wypracowali sobie w drugiej kwarcie i później kontrolowali wynik, prym wiódł LeBron James, rzucając w sumie 34 punkty i zaliczając dziesięć zbiórek. Dwa "oczka" mniej wywalczył Kyrie Irving, a cenne kolejne 25 zgromadził J.R. Smith.

Dzięki 24. wygranej w sezonie "Kawalerzyści" umocnili się na prowadzeniu w tabeli Konferencji Wschodniej. "Czarodzieje" doznali natomiast osiemnastej porażki i są dopiero na dwunastej pozycji w tej klasyfikacji.