NBA: Blazers lepsi od Warriors

Ostatnia aktualizacja: 20/02/16 09:14, Komentarzy: 0

0
0

Koszykarze Portland Trail Blazers wygrali przed własną publicznością z Golden State Warriors 137:105 (42:31, 26:31, 36:17, 33:26) w piątkowym meczu National Basketball Association. Tym samym, gospodarze przerwali serię 11 zwycięstw "Wojowników" z rzędu.

Miejcowych do zwycięstwa poprowadził Damian Lillard, który na parkiecie Moda Center przebywał przez 31 minut. W tym czasie 25-latek zdobył 51 punktów oraz zanotował siedem asyst i sześć przechwytów. Drugim najlepszym strzelcem drużyny z Portland okazał się C.J. McCollum, który zapisał na swoim koncie 21 "oczek". Po 12 uzbierali natomiast Gerald Henderson i Mason Plumlee, a kolejne 11 dołożył Maurice Harkless.

Najskuteczniejszym graczem gości był Stephen Curry. 27-latek wywalczył 31 punktów. 23 "oczka" trafił Klay Thompson, a 14 dorzucił Draymond Green.

W ten sposób koszykarze Portland Trail Blazers wygrali swoje 28 spotkanie w tym sezonie. Podopieczni Terry'ego Stotts zajmują aktualnie siódme miejsce w Konferencji Wschodniej. Dla Golden State Warriors była to piąta porażka w bieżących rozgrywkach. "Wojownicy" nie zmienili swojej lokaty i znajdują się na pierwszej pozycji w klasyfikacji.