NBA: Clippers pokonali Spurs, Nets ulegli Warriors

360b/Shutterstock
Los Angeles Clippers pokonali u siebie San Antonio Spurs 106:101 w najciekawiej zapowiadającym się czwartkowym spotkaniu National Basketball Association.

Tylko początek zawodów w Staples Center należał do gości. Od stanu 2:8 kontrolę przejęli koszykarze z Miasta Aniołów i jeszcze w pierwszej kwarcie uzyskali kilkupunktową przewagę, która systematycznie powiększali do czwartej kwarty.

W samej końcówce zespół z Teksasu, w szeregach którego prym wiódł Kawhi Leonard, zdołał zmniejszyć straty, ale uchronił się od szóstej porażki w sezonie, po której "Ostrogi" pozostały na drugim miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej.

Drużyna z Kalifornii po drugiej z rzędu wygranej umocniła się natomiast na trzeciej pozycji w tej klasyfikacji. Na czele są najskuteczniejsi w całej lidze Golden State Warriors. Ekipa z Oakland w czwartkowy wieczór wygrała na wyjeździe z Brooklyn Nets 117:101, a do sukcesu "Wojowników" poprowadził Kevin Durant, zapisując na swoim koncie 26 punktów, dziewięć zbiórek i siedem asyst.