NBA: Double-double Gortata i wygrana Wizards

Ostatnia aktualizacja: 31/01/16 08:29, Komentarzy: 0

0
0

Koszykarze Houston Rockets przegrali przed własną publicznością z Washington Wizards 122:123 (32:28, 30:31, 26:31, 34:33) w sobotnim spotkaniu National Basketball Association. Tym samym, podopieczni Kevina McHale'a doznali trzeciej porażki z rzędu.

Gości do zwycięstwa poprowadził John Wall. 25-latek zdobył 19 punktów oraz zanotował 13 asyst, osiem zbiórek, dwa bloki i jeden przechwyt. Drugim najlepszym strzelcem przyjezdnych był Ramon Sessions, który wywalczył 17 "oczek". Jedno mniej uzbierał natomiast Jared Dudley.

W barwach "Czarodziei" grał także Marcin Gortat. Polak przebywał na parkiecie Toyota Center przez 27 minut i w tym czasie zapisał na swoim koncie 13 punktów (trafił cztery na cztery rzuty z gry i pięć na siedem rzutów osobistych), 11 asyst, po dwa bloki i asysty oraz jeden przechwyt.

Liderem gospodarzy okazał się James Harden, który zdobył 40 punktów. 20 "oczek" uzbierał Dwight Howard, a kolejne 17 dołożył Trevor Ariza.

W ten sposób gracze Washington Wizards przerwali serię trzech porażek z rzędu i w dalszym ciągu znajdują się na 11. miejscu w Konferencji Wschodniej. Dla Houston Rockets była to 25 porażka w bieżących rozgrywkach. Podopieczni Kevina McHale'a mają tyle samo zwycięstw i znajdują się na siódmej pozycji na zachodzie.