NBA: Double-double Gortata, Porażka Washington Wizards

Ostatnia aktualizacja: 27/11/16 08:39, Komentarzy: 0

0
0

Washington Wizards przegrali u siebie z San Antonio Spurs 100:112 w sobotnim meczu koszykarskiej National Basketball Association. Była to dziewiąta porażka w sezonie drużyny, w której występuje Marcin Gortat.

„Czarodzieje” po słabym początku rozgrywek zanotowały ostatnio dwa zwycięstwa z rzędu, pokonując Phoenix Suns i Orlando Magic. Dobrej passy zespół ze stolicy jednak nie zdołał podtrzymać, o czym przesądziła w głównej mierze przegrana z „Ostrogami” dziewięcioma punktami druga kwarta.

Po przerwie strata gospodarzy jeszcze wzrosła i wiadomo było, że podopieczni Scotta Brooksa nie odrobią strat w ostatniej części meczu.

- Oni są bardzo zdyscyplinowaną drużyną, mają wielkie doświadczenie, a wielu ich graczy potrafi rzucać - powiedział po spotkaniu Brooks. - Pozwoliliśmy im jednak 29 razy wykonywać rzuty wolne, a sami nie stawaliśmy na linii. To zdecydowanie miało duży wpływ na ich zwycięstwo - dodał.

Najwięcej punktów w jego drużynie zdobył Bradley Beal (25) oraz John Wall (21). Obaj też zanotowali po pięć asyst. Marcin Gortat zanotował po raz dziewiąty w sezonie podwójną zdobycz (10 punktów i 10 zbiórek). Drużyna z Verizon Center ma bilans 5:9 i zajmuje 12. miejsce w Konferencji Wschodniej. 29 listopada zmierzy się na własnym parkiecie z Sacramento Kings.

W drużynie z Teksasu najlepiej punktującym był LaMarcus Aldridge (24). Dobrze wsparli go Tony Parker (20) oraz Kawhi Leonard (19). Drużyna Gregga Popovicha zajmuje trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 14:3. 30 listopada Spurs podejmą Orlando Magic.