NBA: Double-double Gortata, zwycięstwo Wizards

Ostatnia aktualizacja: 13/12/15 09:25, Komentarzy: 0

0
0

Washington Wizards pokonali na wyjeździe Dallas Mavericks 114:111. Marcin Gortat zdobył dla gości 14 punktów i zaliczył 12 zbiórek.

W drużynie "Czarodziei" nie mógł wystąpić najskuteczniejszy zawodnik, Bradley Beal, który zmaga się z kontuzją nogi. Pod jego nieobecność 28 punktów zdobył Otto Porter. O dwa mniej zapisał na swoim koncie John Wall.

Dla stołecznej drużyny było to pierwsze zwycięstwo z zespołem z Dallas od października 2009 roku. Od tego czasu Wizards przegrali z Mavericks jedenaście spotkań z rzędu.

- Tylko w czwartej kwarcie graliśmy tak, jak należy. Naszym rywalom należą sie słowa uznania. Otto Porter cały czas punktował. Nie graliśmy wystarczająco dobrze w defensywie i musieliśmy za to zapłacić - powiedział Wesley Matthews, który zdobył 28 punktów.

Gospodarze pod koniec spotkania mogli doprowadzić do dogrywki. Na trzy sekundy przed zakończeniem meczu, trzy punkty próbował zdobyć Dirk Nowitzki, ale nie trafił do kosza.

Po zwycięstwie, drużyna z Waszyngtonu zajmuje jedenaste miejsce w Konferencji Wschodniej. Zawodnicy Randy'ego Wittmana mają na swoim koncie dziesięć wygranych i dwanaście porażek. Dallas Mavericks są na szóstej pozycji na zachodzie.