NBA: Golden State zwycięża po dogrywce

Ostatnia aktualizacja: 28/02/16 09:09, Komentarzy: 0

0
0

Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Oklahomę City Thunder 121:118. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka.

Losy spotkania rozstrzygnął Stephen Curry, który z połowy boiska oddał celny rzut za trzy punkty. Po jego trafieniu, gospodarze mieli 0,6 sekundy na przeprowadzenie ataku, ale ich akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Curry w całym spotkaniu zdobył 46 punktów. O czternaście mniej zapisał na swoim koncie Klay Thompson. Wśród zawodników z Oklahomy najskuteczniejsi byli Kevin Durant (37 punktów) i Russel Westbrook (26).

– Moi zawodnicy dali z siebie wszystko. To rozczarowujące, że przegraliśmy ten mecz. Możemy jednak wyciągnąć z tej porażki wiele dobrego. Pokazaliśmy, że w defensywie potrafimy grać z bardzo dużym skupieniem i determinacją – powiedział trener Oklahoma City Thunder, Billy Donovan.

W trzecie kwarcie Stephen Curry musiał opuścić parkiet z powodu kontuzji kostki, której doznał po starciu z Russellem Westbrookiem. Po sześciu minutach powrócił jednak do gry.

To była nerwowa reakcja z mojej strony. Chciałem być pewny, że wszystko jest ze mną w porządku. Kosta bardzo mnie bolała – powiedział Curry.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Steve'a Kerra ma zapewniony awans do fazy play-off. Po raz ostatni w lutym udało się tego dokonać Los Angeles Lakers w sezonie 1987/88. "Grzmoty z Oklahomy" po porażce zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej. Mają na swoim koncie 41 zwycięstw i 18 przegranych.