NBA: Houston Rockets ograli Charlotte Hornets

Houston Rockets ograli Charlotte Hornets
Houston Rockets pokonali Charlotte Hornets 125:110 we wtorkowym meczu ligi NBA. Świetne spotkanie rozegrał James Harden, który był bliski triple-double.
Do tego liderowi gospodarzy zabrakło jednej zbiórki, bowiem zanotował ich dziewięć. Oprócz tego zdobył 40 punktów i miał 12 asyst. W ostatnich trzech spotkaniach, wszystkich wygranych, "Brodacz" zdobywał przynajmniej 35 punktów.
Początek spotkania nie był jednak udany dla ekipy z Teksasu, która przegrywała przez większą część pierwszej połowy. Trzeba jednak podkreślić, że Rakiety musiały radzić sobie bez kontuzjowanych Clinta Capeli i Russella Westbrooka.
Szerszenie, dla których po 20 punktów zdobyli Terry Rozier i Miles Bridges, prowadzili jeszcze na początku czwartej kwarty. Potem jednak serię 15:2 zanotowały Rakiety, co ostatecznie przesądziło o ich zwycięstwie. - Kilku chłopaków jest kontuzjowanych, ale to jest okazja dla innych, aby ich zastąpić i pokazać się z dobrej strony. Uważam, że wszyscy zagrali dobrze, nie tylko w ofensywie, ale także w defensywie - powiedział Harden.
- Od początku walczyliśmy i mieliśmy świetnie nastawienie mentalne. Mieliśmy kapitalny początek, walczyliśmy przez 48 minut i mogę być dumny z drużyny. Dała z siebie naprawdę dużo - stwierdził natomiast trener Hornets, James Borrego.
Drużyna z kosmicznego miasta zajmuje piąte miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 32-18. W następnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Los Angeles Lakers. Natomiast zespół z Karoliny Północnej ma 16 zwycięstw i 35 porażek, co plasuje go na 12. pozycji na Wschodzie. Kolejnym rywalem Hornets będą Dallas Mavericks.