NBA. Houston Rockets wygrali z Sacramento Kings. Świetny mecz Jamesa Hardena

Houston Rockets wygrali z Sacramento Kings. Świetny mecz Jamesa Hardena
Natursports / Shutterstock
Houston Rockets pokonali na wyjeździe Sacramento Kings 127:101 w środowym meczu ligi NBA. Aż trzech zawodników gości zdobyło 20 lub więcej punktów.
36 "oczek" rzucił James Harden. "Brodacz" trafił osiem rzutów zza łuku. Swoje najlepsze osiągnięcie pod względem punktowym w tym sezonie wyrównał Gerald Green (25). Natomiast Eric Gordon dołożył 20 punktów.
Rakiety wygrały trzeci mecz z rzędu i z bilansem 32-22 zajmują piąte miejsce w Konferencji Zachodniej. To było ich siódme spotkanie wygrane przynajmniej 20 punktami. - To była dla nas udana seria wyjazdowa - przyznał Chris Paul, zdobywca 15 punktów i 11 asyst. Kolejnym rywalem drużyny z Teksasu będą Oklahoma City Thunder.
Królowie tym spotkaniem zakończyli serię trzech zwycięstw. Udawało im się powstrzymywać Jamesa Hardena przed oddawaniem rzutów wolnych, ale lider Rakiet i tak trafiał praktycznie z takich pozycji, z jakich chciał. Kluczowa dla losów spotkania była końcówka drugiej kwarty. W niej zespół z Houston zanotował serię 19:3, w której trzy "3" trafił Harden i do przerwy Rakiety prowadziły 76:45.
W drugiej połowie strata gospodarzy w pewnym momencie wynosiła aż 37 punktów. Zespół z Kalifornii, dla którego w środę 20 punktów i 10 zbiórek zdobył Buddy Hield, zajmuje dziewiąte miejsce na Zachodzie. Ma 28 zwycięstw i 26 porażek. W kolejnym spotkaniu Kings zagrają we własnej hali z Miami Heat.