NBA: Klasyk dla Boston Celtics

Ostatnia aktualizacja: 04/02/16 09:23, Komentarzy: 0

1
0

Boston Celtics pokonali przed własną publicznością Detroit Pistons 102:95 w klasyku NBA.

"Celtowie" sukces zapewnili sobie praktycznie już w pierwszych dwóch kwartach, które pewnie wygrali i prowadzili przed drugą połową zawodów 56:36. W drugiej części meczu "Tłoki" nieznacznie odrobiły straty, ale o remis i dogrywkę nie były już w stanie powalczyć.

Miejscowych do zwycięstwa poprowadził Isaiah Thomas, który zdobył siedemnaście punktów i zaliczył siedem asyst. Piętnaście "oczek" dorzucił Avery Bradley, a czternaście rezerwowy Evan Turner.

Wśród gości prym wiódł Reggie Jackson, który podobnie jak Thomas, zakończył zawody z dorobkiem siedemnastu punktów i siedmiu asyst. Po szesnaście "oczek" zapisali na swoim koncie Ersan Ilyasova i Andre Drummond, który również zaliczył dwanaście zbiórek, a piętnaście punktów dołożył jeszcze Marcus Morris.

Dzięki 29. wygranej w sezonie siedemnastokrotni mistrzowie NBA umocnili się na czwartej pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej. Trzykrotnie triumfująca w historii rozgrywek drużyna z Michigan doznała natomiast 24. porażki i jest ósma w tej klasyfikacji.