NBA: Lakers przerwali serię porażek

Koszykarze Los Angeles Lakers wygrali przed własną publicznością z Minnesota Timberwolves 119:115 (27:26, 39:26, 26:29, 27:34) we wtorkowym meczu National Basketball Association. Tym samym, podopieczni Byrona Scotta przerwali serię dziesięciu porażek z rzędu.

Liderem gospodarzy był Kobe Bryant, który na parkiecie Staples Center przebywał przez 33 minuty. W tym czasie 37-latek zdobył 38 punktów oraz zanotował pięć asyst, pięć zbiórek i dwa przechwyty. 20 "oczek" na swoim koncie zapisał Louis Williams, a kolejne 18 dorzucił D'Angelo Russell.

Najskuteczniejszym graczem gości okazał się Andrew Wiggins, który wywalczył 30 punktów. Jedenaście mniej uzbierał Gorgui Dieng, a po 14 "oczek" dołożyli Karl-Anthony Towns oraz Zach LaVine.

W ten sposób, koszykarze Los Angeles Lakers odnieśli swoje dziesiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. "Jeziorowcy" w dalszym ciągu zajmują 15. miejsce w Konferencji Zachodniej. Natomiast Minnesota Timberwolves doznała 35 porażki i z 14 zwycięstwami znajduje się jedną lokatę wyżej od podopiecznych Byrona Scotta.