NBA: Raptors po raz drugi wygrali z Cavaliers

Ostatnia aktualizacja: 24/05/16 09:02, Komentarzy: 1

0
1

Toronto Raptors pokonali we własnej hali Cleveland Cavaliers 105:99. Ekipa z Kanady doprowadziła do remisu 2:2 w finale konferencji

wschodniej playoffs National Basketball Association.

Gospodarze od początku wyszli na prowadzenie i do przerwy mieli kilkunastopunktową przewagę. W drugiej połowie doskonała skuteczność

gości sprawiła, że nie tylko odrobili straty, ale także objęli prowadzenie. Końcówka jednak należała do miejscowych i zespół z

Cleveland po serii 10 zwycięstw w playoffs z rzędu, teraz doznał drugiej kolejnej porażki.

- U siebie będziemy musieli zagrać znacznie lepiej i myślę, że tak będzie - skomentował LeBron James, zdobywca 29 punktów dla Cavs,

cytowany przez oficjalną stronę NBA. Lider gości miał wsparcie Kyriego Irvinga, który zanotował na swoim koncie 29 "oczek". Na

Toronto to było jednak za mało.

W ekipie Raptors bardzo skuteczny był duet Kyle Lowry i DeMar DeRozan. Pierwszy rzucił 35 punktów, w tym trafił cztery razy za trzy.

Natomiast drugi zdobył trzy "oczka" mniej. - Musimy kontynuować taką grę. Kiedy rywale wyprowadzą cios, my musimy im oddać. A jeśli

zadadzą trzy ciosy, to my musimy uderzyć cztery razy - podkreślił Lowry. Mecz numer pięć zostanie rozegrany w środę w Cleveland.