NBA: Triple-double Greena, Warriors wygrali w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 01/02/16 09:00, Komentarzy: 2

0
2

Golden State Warriors pokonali na wyjeździe New York Knicks 116:95. Swoje dziewiąte triple-double w tym sezonie zaliczył Draymond Green.

25-letni koszykarz zdobył dwadzieścia punktów, zaliczył dziesięć zbiórek i zanotował dziesięć asyst. W drużynie gości skuteczniejszy od niego był tylko Klay Thomson, który zapisał na swoim koncie 34 punkty. Stephen Curry zdobył trzynaście "oczek".

Po pierwszej kwarcie drużyna z Nowego Jorku prowadziła 20:18. W kolejnej części spotkania goście wyszli jednak na sześciopunktowe prowadzenie, a później powiększyli swoją przewagę. Najwięcej punktów wśród gości zdobyli Carmelo Anthony (24) i Kristaps Porzingis (14).

- W trzecie kwarcie nasi rywale wskoczyli na wyższy poziom. Grali z dużym zaangażowaniem - powiedział trener gospodarzy, Derek Fisher.

Dla "Wojowników" było to 44. zwycięstwo w tym sezonie. Koszykarze Steve'a Kerra są liderem Konferencji Zachodniej. New York Knicks zajmują jedenaste miejsce na wschodzie.

Kolejnym rywalem zespołu z Oakland będzie Washington Wizards. Knicks w następnym spotkaniu zmierzą się z Boston Celtics.