NBA: Warriors pewnie pokonali Thunder

Ostatnia aktualizacja: 19/05/16 08:40, Komentarzy: 0

0
0

Golden State Warriors pokonali we własnej hali Oklahoma City Thunder 118:91 w drugim meczu finału konferencji zachodniej playoffs National Basketball Association.

Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego, która przegrała pierwsze spotkanie w rywalizacji, od początku objęła kilkupunktowe prowadzenie. Thunder byli w stanie dotrzymywać kroku rywalom do końcówki pierwszej połowy. Wtedy gospodarze podkręcili tempo i odskoczyli na bezpieczny dystans, nie pozwalając się zbliżyć aż do ostatniej syreny.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Stephen Curry, który zanotował na swoim koncie 28 punktów, trafiając pięć razy za trzy.
- Grał tak jak zwykle. On to właśnie tak robi - ocenił grę swojego podopiecznego Steve Kerr, trener Warriors.

Curry miał wsparcie u niemal wszystkich swoich kolegów, a sześciu z nich zanotowało na swoim koncie ponad 10 "oczek". - Byliśmy w stanie zareagować przez cały rok, bez względu na to, czy była to porażka, czy zwycięstwo w słabym stylu. Wracamy pełni werwy w kolejnym spotkaniu i to jest podstawa dla każdego w tej drużynie - podkreślił Klay Thompson, skrzydłowy "Wojowników".

W drużynie Thunder najlepszy był Kevin Durant, który zdobył 29 punktów, ale zaledwie sześć z nich w drugiej połowie. Russell Westbrook zanotował 16 "oczek" i miał 12 asyst. Spotkanie numer trzy zostanie rozegranie w niedzielę w Oklahomie.