NBA: WIzards miażdżą, Gortat z 16 punktami

Ostatnia aktualizacja: 15/03/16 09:01, Komentarzy: 0

0
0

Koszykarze Washington Wizards wygrali przed własną publicznością z Detroit Pistons 124:81 (34:15, 26:24, 33:24, 31:18) w poniedziałkowym meczu National Basketball Association. Tym samym podopieczni Randy'ego Wittmana przerwali serię pięciu porażek z rzędu.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Nene Hilario. 33-latek zapisał na swoim koncie 20 punktów, po trzy zbiórki i asysty oraz jeden przechwyt. Warto zaznaczyć, że Brazylijczyk był w tym spotkaniu rezerwowym i na parkiecie przebywał zaledwie kwadrans. Cztery "oczka" mniej zdobył Marcin Gortat. Polak na boisku spędził 25 minut, a do swojego dorobku dołożył także sześć zbiórek, dwie asysty i jeden przechwyt. Występ godny odnotowania zaliczył John Wall, który popisał się double-double (16 punktów i 12 asyst).

Najskuteczniejszym graczem gości okazał się Kentavious Caldwell-Pope. 23-letni rzucający obrońca wywalczył 20 punktów. Kolejne dziesięć "oczek" dorzucił Darrun Hilliard.

W ten sposób, Washington Wizards wygrało swój 31 mecz w bieżących rozgrywkach. "Czarodzieje" zajmują aktualnie dziesiąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Detroit Pistons doznało 33 porażki i z 34 zwycięstwami znajduje się na dziewiątej pozycji.