NBA: Zwycięstwo Golden State, 43 punkty Thompsona

Ostatnia aktualizacja: 17/12/15 09:10, Komentarzy: 0

0
0

Golden State Warriors pokonali we własnej hali Phoenix Suns 128:103. 43 punkty dla gospodarzy zdobył Klay Thompson.

25-letni koszykarz 27 punktów rzucił w trzeciej kwarcie. O dwa mniej w całym spotkaniu zapisał na swoim koncie Stephen Curry. W drużynie gości najskuteczniejsi byli Mirza Teletović (24), TJ Warren (19) i Brandon Knight (17).

Zawodnicy z Oakland w trzeciej kwarcie zdobyli 46 punktów. To najwyższa wynik w jednej części spotkania w tym sezonie.

- Gdy gra się z tą drużyną trzeba robić absolutnie wszystko tak, jak należy. Nam udawało się to przez 18 minut - powiedział trener gości Jeff Hornacek.

Golden State Warriors z bilansem 25 zwycięstw i jednej porażki są na pierwszym miejscu w Konferencji Zachodniej. Dla Phoenix była to szesnasta przegrana w tym sezonie. Zawodnicy Hornacka są na dziesiątej pozycji w tabeli.

Kolejnym rywalem Warriors będzie Milwaukee Bucks. Phoenix Suns w następnym spotkaniu zmierzą się z New Orleans Pelikans.