NBA: Zwycięstwo Wizards, 10 punktów Gortata

Ostatnia aktualizacja: 05/11/15 08:44, Komentarzy: 0

0
0

Washington Wizards pokonali przed własną publicznością San Antonio Spurs 102:99 w środowym spotkaniu National Basketball Association.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 28 minut i w tym czasie zdobył 10 punków (trafił 4 z 9 rzutów) oraz zaliczył osiem zbiórek, jedną asystę i jeden blok. Polski center popełnił także trzy faule i zanotował trzy straty.

"Czarodzieje" trzecie zwycięstwo w sezonie zapewnili sobie dopiero w ostatniej kwarcie, jedynej wygranej przez stołeczny zespół. Wcześniej, za wyjątkiem szalonego początku (19:2 dla Wizards, ale później seria 3:26 na korzyść gości) na parkiecie utrzymywała się nieznaczna przewaga ekipy z Teksasu, która doznała drugiej porażki w bieżących rozgrywkach.

Decydujące punkty zdobył rzutem z dystansu końcową syreną Bradley Beal. W sumie uzbierał na swoim koncie 25 "oczek", będąc najskuteczniejszym w szeregach miejscowych.

Dziewiętnaście punktów zgromadził Otto Porter Jr, a siedemnaście i trzynaście asyst John Wall. Wśród przyjezdnych najlepiej radził sobie Kawhi Leonard, który wywalczył 23 punkty i zaliczył dziewięć zbiórek. Siedemnaście dorzucił Tony Parker, a po dwanaście Danny Green i Manu Ginobili.