Newcastle i Norwich spadły z ligi, niesamowity gol Hazarda i remis na Anfield [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Piłkarze Sunderlandu wygrali z Evertonem 3:0 w środowym meczu 37. kolejki angielskiej Premier League i zapewnili sobie utrzymanie. Norwich City pokonało w domowym pojedynku Watford 4:2, ale wobec zwycięstwa Czarnych Kotów i tak - wraz z Newcastle United - spadają z ligi.

W starciu z Evertonem z bardzo dobrej strony pokazał się Iworyjczyk Lamine Kone, któremu wystarczyło tylko 13 minut, by ustrzelić dublet. M.in. dzięki jego doskonałej dyspozycji podopieczni Sama Allardyce'a sięgnęli po zwycięstwo i utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej na Wyspach.

Podziałem punktów zakończyło się natomiast spotkanie na Anfield, w którym Liverpool podejmował Chelsea. The Reds zremisowali z The Blues 1:1.

Fantastyczną bramkę dla The Blues wbił w 32. minucie Eden Hazard, zaś dla gospodarzy wprowadzony na ostatni kwadrans Christian Benteke w doliczonym czasie gry.

Remis ten sprawił, że podopieczni Jurgena Kloppa nadal zajmują 8., a podopieczni Guusa Hiddinka 9. miejsce w tabeli.