betclic

"Neymar nie może chcieć wchodzić w buty Messiego"

Ostatnia aktualizacja: 05/10/15 16:29, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Maxisport / Shutterstock.com

Juninho Pernambucano uważa, że Neymar nie powinien wchodzić w buty Lionela Messiego pod jego nieobecność wynikającą z kontuzji kolana.

- Myśli Neymara nie powinny krążyć wokół tego, że zastąpi Messiego. Nie może myśleć, że wejdzie w jego buty i będzie zdobywać wszystkie bramki dla drużyny – powiedział 40-letni Juninho, który dopiero w ubiegłym roku zakończył piłkarską karierę.

Jego zdaniem bycie liderem Barcelony jest dużo trudniejsze od bycia liderem w brazylijskiej drużynie narodowej.

- Teraz gdy nie ma Messiego, Neymar będzie poddany większej presji. Jest do niej jednak przyzwyczajony, bo zarówno w Santosie, jak i w reprezentacji Brazylii uwaga wszystkich była skupiona właśnie na nim. Musimy być w stosunku do niego cierpliwi. Nie jest bowiem łatwo grać dla najlepszej drużyny na świecie. Bez najlepszego piłkarza na świecie, jakim jest Messi, będzie to jeszcze trudniejsze zadania – dodał słynący z kapitalnie wykonywanych rzutów wolnych Juninho.

- Wydaje mi się, że Neymar powinien przejąć więcej inicjatywy w grze Barcy. Wiedząc, że Messiego nie ma w pobliżu, musi na boisku być jeszcze bardziej skupiony niż zawsze – zakończył.

Pernambucano znany jest przede wszystkim z okresu wieloletnich występów w Olympique Lyon, z którym siedmiokrotnie zdobywał tytuł mistrza Francji. Dla reprezentacji Brazylii w latach 1999-2006 wystąpił w 44 meczach i zdobył 7 bramek.

Źródło: Marca
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela