Nice ograło Lyon, Rybus grał cały mecz

Ostatnia aktualizacja: 14/10/16 22:48, Komentarzy: 2

0
2

Piłkarze OGC Nice pokonali w piątkowym spotkaniu 9. kolejki francuskiej ekstraklasy Olympique Lyon 2:0 (1:0). Cały mecz w barwach Les Gones rozegrał reprezentant Polski, Maciej Rybus.

Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisywali się odpowiednio Paul Baysse oraz Jean Michael Seri, który wynik definitywnie ustalił w 76. minucie.

Warto zaznaczyć, że goście kończyli to spotkanie w osłabieniu, po tym jak bezpośrednią czerwoną kartkę w 26. minucie rywalizacji obejrzał Nabil Fekir. To pierwsza czerwień 23-letniego francuskiego napastnika w obecnie trwających rozgrywkach.

Dzięki wygranej OGC Nice awansowało w ligowej tabeli na pierwsze miejsce. Jak do tej pory ekipa z Allianz Riviera zgromadziła na swoim koncie dwadzieścia trzy punkty. Z kolei Olympique Lyon na tym etapie rozgrywek zajmuje piątą lokatę. Czerwoną latarnią Ligue 1 jest w tym momencie AS Nancy.