Nice PLŻ: Pogrom w derbach Wielkopolski, Ostrovia zmiażdżyła "Orły"

Afanasyev Sergey, wikipedia
Łączyńscy-Carbon Start przegrali wysoko u siebie z MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia 28:62 w zaległym spotkaniu Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Pierwszoplanową postacią zawodów był Mikkel Michelsen, który wygrał wszystkie pięć wyścigów i zdobył komplet piętnastu punktów. Dwanaście uzbierał Rune Holta, a kolejne dziesięć Michał Szczepaniak.

W drużynie zamykających tabelę "Orłów", którzy podjęli walkę w osłabieniu bez jednego zawodnika, najlepiej radził sobie Adrian Gomólski. Starszy brat Kacpra w pięciu swoich biegach przywiózł dziewięć punktów.

Dzięki tej wygranej Ostrovia umocniła się na trzeciej pozycji w tabeli. Na czele jest ŻKS ROW Rybnik przed Lokomotiwem Daugavpils.

* * * * * * *

Łączyńscy-Carbon Start - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia 28:62

Start: Adrian Gomólski 9 (2,1,2,2,2), Zbigniew Suchecki 7 (1,1,w,2,3), Norbert Kościuch 5 (w,1,3,1,0), Michał Piosicki 4 (1,3,d,d,0), Dawid Wawrzyniak 2 (0,0,1,0,1), Mike Trzensiok 1 (0,d,0,0,1)

Ostrovia: Mikkel Michelsen 15 (3,3,3,3,3), Rune Holta 12 (2,3,3,3,1), Michał Szczepaniak 10 (3,3,1,3), Mateusz Szczepaniak 7 (1,2,2,2), Oskar Ajtner-Gollob 6 (2,2,2,d,0), Mateusz Borowicz 6 (1,2,1,2), Norbert Krakowiak 6 (2,3,1)