Nicea rozbiła zespół Stępińskiego. Polak z asystą, kolejny gol Balotellego [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30/10/16 17:11, Komentarzy: 19

17
19

Nice rozbiło u siebie Nantes w spotkaniu jedenastej kolejki ligi francuskiej.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł po ładnej, zespołowej akcji, ale w samej końcówce owej akcji decydujące okazało się dość przypadkowe zagranie. Ostatecznie piłka trafiła do Wylana Cypriena, który wykorzystał zamieszanie i pewnym uderzeniem skierował futbolówkę do opuszczonej przez golkipera bramki.

Na 2:0 podwyższył Mario Balotelli, wykorzystując kapitalne, mijające linię obrony podanie od Seriego:

Tuż po przerwie Sala wlał w serca kibiców gości nieco otuchy, zdobywając bramkę kontaktową - w tej sytuacji asystę zaliczył Mariusz Stępiński.

Szybko się jednak okazało, że było to trafienie honorowe. W 60 minucie Plea, a w 65 ponownie Cyprien podwyższyli wynik i ostatecznie Nice wygrało 4:1.

Do 68 minuty na boisku przebywał Stępiński. Polski napastnik oddał w tym meczu dwa strzały, w tym jeden celny. Przy trafieniu dla gości zaliczył asystę, Miał 81% skuteczności podań, nie zaliczył żadnego dryblingu, przegrał jeden pojedynek główkowy. Od bazującego na statystykach serwisu WhoScored.com otrzymał notę 6,8 - tylko jeden piłkarz gości dostał lepszą.

Dzięki zwycięstwu Nice umocniło się na prowadzeniu w tabeli Ligue 1. Ma 29 punktów, o 6 więcej od drugiego Monaco. Nantes zajmuje 15 pozycję.