Ostatnia aktualizacja: 07/12/16 19:52, Komentarzy: 3

0
3

Nicki Bille po raz pierwszy od października wrócił na boisko i wziął udział w treningu - poinformował Lech za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

W połowie października z powodu urazu pachwiny Duńczyk przeszedł operację w Hiszpanii. Po powrocie do Poznania rozpoczął rehabilitację, jednak od czasu zabiegu ani razu nie wziął udziału w treningu.

Do zajęć z pierwszą drużyną Bille wrócił dopiero w środę. Przez 50 minut ćwiczył razem z kolegami z zespołu, a następnie kontynuował zajęcia na salce gimnastycznej.

- Czuję się jak małe dziecko. Pierwszy raz po długim czasie zagrałem w piłkę, minęły już ponad trzy miesiące. Brałem udział w rozgrzewce, potem przez kilkanaście minut trenowałem podania. Jestem bardzo szczęśliwy, że wybiegłem na boisko. To dla mnie świetna wiadomość - wyjawił napastnik.

Do końca roku 28-latek nie zagra jednak w żadnym ligowym spotkaniu. "Kolejorz" zmierzy się jeszcze z Koroną Kielce i Cracovią.

Duńczyk po raz ostatni w barwach Lecha zagrał 12 sierpnia w meczu z Cracovią (2:1). W bieżących rozgrywkach wystąpił w siedmiu spotkaniach i strzelił dwa gole.