betclic

Nicki Bille Nielsen z urazem łydki. Kilka dni przerwy

Ostatnia aktualizacja: 05/05/16 17:13, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

Kilka dni przerwy w treningach czeka Nickiego Bille. Duńczyk w niedzielę podczas treningu na PGE Narodowym naderwał mięsień łydki, który wykluczył go z gry w ostatnim spotkaniu. - Występ zawodnika w niedzielnym meczu z Cracovią jest mało prawdopodobny - mówi szef sztabu medycznego Lecha dr Krzysztof Pawlaczyk w rozmowie z lechpoznan.pl. 

Napastnik doznał urazu na ostatnim treningu przed poniedziałkowym meczem finału Pucharu Polski. W jego trakcie piłkarz zgłosił uraz i z powodu bólu nie dokończył zajęć. Po powrocie do hotelu pracował z fizjoterapeutami, ale mimo zabiegów nie udało się przywrócić go do zdrowia.

- W poniedziałek rano sprawdzaliśmy ponownie możliwość jego występu w meczu. Bieg nadal wywoływał ból w łydce, co spowodowało, że nie mógł zagrać. Występ groził poważniejszym uszkodzeniem mięśniowym i dodatkowym osłabieniem drużyny - tłumaczy Pawlaczyk cytowany przez oficjalną witrynę Kolejorza. 

Piłkarz w trakcie ostatniego meczu usiadł ostatecznie na trybunach. W środę wczesnym popołudniem przeszedł badanie USG, które wykazały uraz lewej łydki. - Doszło w niej do uszkodzenia brzuśca bocznego mięśnia brzuchatego łydki - podkreśla klubowy lekarz. Zawodnik przez najbliższe kilka dni będzie pracował z fizjoterapeutami.

Duńczyk liczy na to, że już wkrótce wróci na boisko. - To niewielka kontuzja, ale nie pozwala mi na grę. Przy szybkich sprintach czuję ból w nodze. Nie wiem jeszcze jak długa czeka mnie przerwa. Szkoda mi przede wszystkim tego finału. Wszyscy o nim mówili, byłem na stadionie, atmosfera była fantastyczna. Chciałem pomóc drużynie, ale mogłem jedynie jej kibicować - tłumaczy Nicki Bille.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!