betclic

Nico Rosberg: Mamy najszybszy bolid

Ostatnia aktualizacja: 25/04/16 19:01, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ZRyzner / Shutterstock.com

Po krótkiej przerwie wraca Formuła 1. Już w najbliższy weekend Grand Prix Rosji. Oto, co cytowani przez autoklub.pl kierowcy mieli do powiedzenia przed zbliżającą się rywalizację.

DANIIŁ KWIAT: - Jestem podekscytowany powrotem do Rosji. To jest dla mnie ważny wyścig i miło jest zobaczyć się z rodziną, przyjaciółmi oraz kibicami, którzy przyjeżdżają wspierać mnie i zespół. Nie mogę się doczekać. To nowoczesny tor, który ma kilka podobnych do siebie zakrętów. Nie są jednak takie proste, na jakie wyglądają, ponieważ pokonuje się je na limicie.

NICO HULKENBERG: - Nie mogę uwierzyć, że to będzie mój setny wyścig w F1. Kiedy to minęło? To miłe osiągniecie i liczę na wynik, który będzie godny zapamiętania. Celem jest więcej punktów. Ostatnie dwa wyścigi były frustrujące z rożnych powodów i myślę, że jeszcze nie pokazaliśmy naszego pełnego potencjału. 

LEWIS HAMILTON: - Po GP Chin przez moją głowę przewinęło się wiele myśli, ale po wielu latach spędzonych w motorsporcie doświadczenie podpowiada, aby zachować spokój i skupić się na kolejnych rzeczach. Jest osiemnaście wyścigów, w których wiele może się wydarzyć. Jestem pewien, że czekają mnie lepsze weekendy Po trzech pierwszych wyścigach sezonu wiem, że potrafię dobrze wyprzedzać. W Chinach zaliczyłem perfekcyjny start, mam nadzieje, że teraz to będzie moja mocna strona. 

NICO ROSBERG: - Ciesze się, że cały czas mamy najszybszy samochód. Oczywiście celem zawsze jest walka o zwycięstwo we wszystkich wyścigach, ale nie spodziewaliśmy się, że tak nam pójdzie w pierwszych trzech. Wiemy jednak, że to dopiero początek, przed nami długa droga i możemy stracić całą przewagę, kiedy przydarzy się problem. Lewis jest cały czas dla mnie punktem odniesienia – to mistrz świata. Ferrari nie pokazało swoich możliwości, a Red Bull jest coraz mocniejszy. Czas na Soczi. W zeszłym roku byłem tu w dobrej formie, aż do awarii, przez którą wycofałem się z wyścigu. Wiem, że jestem konkurencyjny na tym torze.
Źródło: autuklub.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!