Nie było kompromitacji. Legia przegrała ze Sportingiem, ale zagrała znacznie lepiej niż z Borussią

Ostatnia aktualizacja: 27/09/16 22:37, Komentarzy: 44

34
44

Tym razem nie było pogromu. Legia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Sportingiem 0:2 w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Legioniści rozpoczęli to spotkanie zaskakująco dobrze. Grali odważnie, często stosowali wysoki pressing i nie pozostawiali rywalom wiele miejsca. Potrafili nawet postraszyć gospodarzy - w siódmej minucie w dogodnej sytuacji do piłki po dośrodkowaniu Guilherme nie doszedł Nemanja Nikolić. Taki stan rzeczy utrzymywał się niestety tylko przez pierwszy kwadrans. Z czasem przewaga portugalskiej drużyny była coraz wyraźniejsza.

W 18 minucie mistrzów Polski uratowała jeszcze poprzeczka. Ale w 28 minucie Arkadiusz Malarz musiał już wyciągać piłkę z własnej siatki. Legia znowu straciła bramkę po stałym fragmencie gry. Langil nie upilnował Bryana Ruiza, a ten umieścił piłkę w naszej bramce.

Przewaga klubu z Lizbony nie malała. Dziewięć minut później było 2:0. Doskonałe podanie Adriena Silvy wykorzystał Bas Dost, precyzyjnym strzałem pokonując Arkadiusza Malarza.

W drugiej połowie gospodarze ciągle mieli przewagę. Wypracowali sobie wiele okazji do podwyższenia prowadzenia, lecz każdą kolejną marnowali. Legia natomiast próbowała stwarzać zagrożenie pod bramką rywali, ale niewiele z tego wynikało - najlepsza sytuacja Miroslava Radovicia z 69 minuty.

W ostatnich minutach Sporting nie forsował już tempa. Gospodarze byli wyraźnie zadowoleni z wyniku, co pozwoliło legionistom kilka razy odważniej wyjść z własnej połowy.

W drugiej połowie bramek nie zobaczyliśmy. Legioniści zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w meczu z Borussią Dortmund i przegrali ze Sportingiem w Lizbonie 0:2.
Flasher
Zarejestrowany od: 90 dni
Ilość komentarzy: 181
Oceny: +842
Arsenal Londyn Bayern Monachium Polska Lechia Gdańsk
30.09.2016 / 11:25:25
Legia w pierwszych 20 minutach była nawet zespołem lepszym. Chyba ich najlepszy mecz w tym sezonie.
28.09.2016 / 14:11:41
Odszedł Hasi od razu drużyna zmieniła nastawienie i pokazała dużo więcej walki. Ta obrona przy stałych fragmentach masakra ale wszystko można poprawić więc teraz tylko niech zagrają w ekstraklasie jak w LM i spokojnie inkasujemy 3 punkty
Wiślak04
Zarejestrowany od: 119 dni
Ilość komentarzy: 307
Oceny: +658
Arsenal Londyn Wisła Kraków Widzew Łódź Ruch Chorzów Polska FC Barcelona Lechia Gdańsk
28.09.2016 / 08:19:18
Dobry mecz Legii,ale mimo to widać różnice rywala(Sporting<Borussia).Po tym meczu Sportingu zastanawiałbym się czy BVB nie jest lepsze z 3 klasy(od Sportingu).Po za tym w pierwszej połowie Sporting popełniał dziecinne błędy,może nie aż dziecinne,ale czołowy klub Portugalii i klub,który walczy o 2 miejsce w grupie LM,nie może tak słabo grać.Ich straty wyglądały jak w Ekstraklasie.W ogóle widać było,że i Sporting i Borussia byli lepsi technicznie od Legii,a Legia nadrabiała to (w meczu ze Sportingiem)walecznością.W pierwszych minutach,przez stroje i przewagę Legii,można byłoby pomyśleć,że gra Man Utd ze Sportingiem :D
sebastian840918
Zarejestrowany od: 411 dni
Ilość komentarzy: 1440
Oceny: +14477
Manchester United Legia Warszawa Polska
28.09.2016 / 07:33:14
Wszyscy dobrze pamiętamy jak grała Legia z Borussią. Także śmiało można powiedzieć że jest dużo lepiej. Legia miała bardzo dobre momenty, a i pierwsze 20min wyglądało zaskakująco dobrze. Nie zmienia to jednak faktu że Legia przegrała swój mecz ...
Domin1987
Zarejestrowany od: 347 dni
Ilość komentarzy: 127
Oceny: +1538
Polska
28.09.2016 / 06:47:54
powiem tak mecz mozna bylo ogladac bez wstydu normalnie grali nie powiem jak rowny z rownym ale legia potrafiła cos konstrulowac i przedewszystkim byl jakis pressing co wczesniej nieistnialo i niemowie tylko o meczu z BVB wydaje mi sie ze Radovic ma tu swoja cegielke od jego powrotu zaczelo to jakos wygladac nieoszukujmy sie Magiera nagle w 2 dni cudow niezdzialal szkoda ze Miro polasil sie na kase chinczykow mysle ze legia by byla w innym miejscu jak by zostal ale coz pieniadze w naszym swiecie sa najwazniejsze.... szkoda zebyniebylo niemam nic do Miro bo najpierw myslal o rodzinie i to rozumiem
Poncjusz
Zarejestrowany od: 145 dni
Ilość komentarzy: 2610
Oceny: +8109
28.09.2016 / 06:35:35
Kompromitacji nie....ale znów porażka! Jak tu się równać?!
Mustafa
Zarejestrowany od: 286 dni
Ilość komentarzy: 2235
Oceny: +14061
Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Napoli Wisła Kraków Polska Real Madryt
28.09.2016 / 00:03:10
W tych strojach niczym "czerwone diabły" tyle że z Warszawy. 4 punkty straty do lidera nie ma tragedii, walczymy o majstra ahahaha
Waltari
Zarejestrowany od: 774 dni
Ilość komentarzy: 565
Oceny: +1373
Legia Warszawa Polska
27.09.2016 / 23:14:12
Na Ekstraklasę to by wystarczyło, szkoda że tam już tak nie grają, czyli to kwestia mentalności, a nie umiejętności.
27.09.2016 / 23:04:35
Szkoda,że każdy tak ciśnie po Legii zamiast ich wspierać,były by wyniki to i tyle hejtu by nie było,owszem Legia jest najsłabsza w tej grupie i tyle,będzie dobrze jak zdobędą punkt,pierwszy zapewne będzie Real,druga Borussia a trzeci Sporting.
Intelektualnie
Zarejestrowany od: 92 dni
Ilość komentarzy: 43
Oceny: -582
Argentyna Legia Warszawa Polska FC Barcelona Zambia Termalica Nieciecza
27.09.2016 / 23:12:05
Trzeba im cisnąć bo nic się nie starają, pieniądze grube biorą a nam jest wstyd przed telewizorami. 0 celnych strzałów, 0 pomysłu na stworzenie groźnej akcji, 0 poziomu.
Domin1987
Polska
28.09.2016 / 06:51:33
a ty myslales ze jak sie dostana to nagle wygraja lige mistrzow? to ze ty wejdziesz na dyskoteke to nieznaczy ze odrazu zaruchasz...
Jerry 2
Zarejestrowany od: 1196 dni
Ilość komentarzy: 6894
Oceny: -7698
27.09.2016 / 23:10:33
Jak to,przeciez Magiera powiedzial:naszym celem jest pierwsze miejsce w grupie.
BajerAspirin
Zarejestrowany od: 104 dni
Ilość komentarzy: 205
Oceny: +1921
Arsenal Londyn Leicester City FC Olympique Lyon AS Monaco PSG Bayern Monachium Borussia Dortmund VfL Wolfsburg Hannover 96 Sampdoria
27.09.2016 / 22:57:49
Radović - ale mu zeszła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
huebonafident
Zarejestrowany od: 136 dni
Ilość komentarzy: 124
Oceny: +1115
Arsenal Londyn Chelsea Londyn West Ham United Olympique Lyon PSG Olympique Marsylia Bayern Monachium Borussia Dortmund Hamburger SV AC Milan
27.09.2016 / 22:53:42
Nie ma co oczekiwać mistrzowskiego poziomu, ale jest znaczny progres. Jasne, Sporting to nie Borussia, ale dziś przynajmniej grali i się starali mimo że gola nie zdobyli. Jest nadzieja, że jednak jakiegoś gola albo i dwa strzelą i nie skończą LM z bilansem bramek do jaja.
vs
Zarejestrowany od: 301 dni
Ilość komentarzy: 225
Oceny: +2104
Bayern Monachium
27.09.2016 / 22:52:56
Jakie to przykre aby się cieszyć z małej porażki z jakimś Sportingiem :( żeby Polska nie miała klubu na miarę takich klubów jak chociażby Sporting który powiedzmy sobie szczerze miałby problem wygrać LE. Legia przegrywa 2:0, a kibice się cieszą, że nie było kompromitacji :(, ale co się dziwić.
Jerry 2
27.09.2016 / 22:51:48
Nastepny mecz pokazal ze sie nie nadaja na lige mistrzow.Gdyby Sporting gral nawet na pol gwizdka w drugiej polowie dolozyli by jeszcze ze trzy cztery bramki.Tych ogorow z Legi nawet nikt nie traktuje powaznie,przeciwnicy zapewniaja sobie wynik a potem dreptaja jak na rozgrzewce przed treningiem.
Darth_Vader
Zarejestrowany od: 623 dni
Ilość komentarzy: 387
Oceny: +3049
Juventus Turyn Włochy Polska
27.09.2016 / 22:49:07
Szkoda, że nie grali tak z Borussią. 0:2 to lepsze niż 0:6. Dynamo i Brugia 0:7 po 2 meczach, więc trochę mniejszy wstyd.
Blackrist
Zarejestrowany od: 1498 dni
Ilość komentarzy: 3361
Oceny: +17737
Jagiellonia Białystok Polska
27.09.2016 / 22:52:49
Jutro Celtic-Man City, więc najgorzej chyba nie będzie..;)
regus
Zarejestrowany od: 467 dni
Ilość komentarzy: 239
Oceny: +2498
Liverpool FC Bayern Monachium Podbeskidzie Polska
27.09.2016 / 22:48:53
Zupełnie inna legia ciężko aż uwierzyć, chłopaki przegrali Ale walczyli o pilke było zaangażowanie, nie żałuję że obejrzalem. Jeśli tak zagrają resztę meczy to nie ma się co wstydzić, były drużyny co się gorzej dziś zaprezentowały, a sporting mało realu nie rozwalił to mocny klub
John_Cena
Zarejestrowany od: 265 dni
Ilość komentarzy: 1007
Oceny: +5507
27.09.2016 / 22:48:38
Nie było kompromitacji w tym meczu,ale ogólnie nie ma zle tylko 0:8 w bramkach po dwóch meczach no a teraz Real.
ownenemy1
Zarejestrowany od: 548 dni
Ilość komentarzy: 248
Oceny: +657
Liverpool FC Polska
27.09.2016 / 22:46:58
Ciężko się patrzyło jak w pewnych dość długich momentach Legia nawet nie potrafiła oddalić zagrożenia od swojego pola karnego i ustabilizować gry, ale mimo wszystko dzisiejszy mecz na plus. Mieli swoje okazje, jest jakaś szansa poprawy i powalczenia o honor.
Godzilla
Zarejestrowany od: 208 dni
Ilość komentarzy: 564
Oceny: +3836
Manchester United Borussia Dortmund Lech Poznań Polska
Przegrana to przegrana ale powiem, że Legia zagrała bardzo dobry mecz tylko dlaczego grali bez napastnika ostanie... pół godziny?
luko
Zarejestrowany od: 1371 dni
Ilość komentarzy: 1034
Oceny: +5512
27.09.2016 / 22:46:32
Krycie przy 1 bramce bez komentarza, ale dziękuje Legio że się nie skompromitowałaś :P
Amaranthe
Zarejestrowany od: 141 dni
Ilość komentarzy: 119
Oceny: +1045
Arsenal Londyn PSG Polska Lechia Gdańsk
27.09.2016 / 22:44:21
Szczerze? Jak na 3 dni pod wodzą nowego trenera to całkiem ok.
ZielonYyy
Zarejestrowany od: 1536 dni
Ilość komentarzy: 3802
Oceny: +25898
Liverpool FC Borussia Dortmund FC Barcelona Raków Częstochowa
27.09.2016 / 22:44:10
Tak jak pisałem, nikt nie spodziewał się takiej Legii grali naprawdę solidnie do momentu głupio straconej bramki, mieli sytuację i powiem więcej Legia powinna strzelić jednego gola... Radovic jak ty mnie rozśmieszyłeś tym pudłem..
Glik mi IMPONUJE.
Glik jest swietny strzela bramki a Monaco to gówno.
manieqxxx
Ilość komentarzy: 1439
Oceny: +8509
27.09.2016 / 22:43:21
Zadziwiająco dużo zaangażowania Legii. Może to być czynnik nowego trenera, któremu trzeba się przecież pokazać. Gdyby nie przepaść w różnicy umiejętności, można było wywieźć jeden punkt.
Jerry 2
27.09.2016 / 22:47:02
Gdyby nie przepasc w umiejetnosciach to grali by pewnie co roku w L.M.a tak to gnic dalej w ekstranedzy.
krypt0nit
Zarejestrowany od: 559 dni
Ilość komentarzy: 90
Oceny: +800
Liverpool FC Borussia Dortmund Juventus Turyn Polska FC Barcelona
27.09.2016 / 22:42:55
Jedno wiem po tym wieczorze z LM. Glik na prezydenta Znowu ratuje Monaco ahahahhah brawooo Kamilos
Oceny: +10815
Argentyna Brazylia Manchester United Manchester City AC Milan Włochy Polska FC Barcelona Real Madrid II
27.09.2016 / 22:40:46
Proszę szacunek dla Legii, bo była ale to była zajebista poprawa w grze, a przynajmniej grali, a nie że sobie chodzili jak w meczu z BVB
Blackrist
27.09.2016 / 23:09:15
Mimo, że z legionistami zdecydowanie mi nie po drodze, ale przyłączam się do tego, co napisałeś. Obiektywnie rzecz biorąc ;)

27.09.2016 / 22:44:49
Ha,ha,ha,wielka radosc we wsi po nastepnym wpierdolu.Zrozumcie prostaki ze w drugiej polowie Sporting gral na stojaco,bo stwierdzil ze z takimi ogorami nie trzeba w ogole sie wysilac.A juz skandalem jest zero strzalow celnych przez caly mecz.Nie dla psa kielbasa,Legia niech spierdala tam gdzie jej miejsce,czyli ekstranedza.