Nie ma mocnych na Bolta! Ósme złoto genialnego sprintera

Kaliva / Shutterstock.com
Nie ma mocnych na Usaina Bolta! Jamajczyk zdecydowanie wygrał wyścig na 200 m. To jego ósmy złoty medal w karierze.

Finał został rozegrany w trudnych warunkach. Mokra od deszczu bieżnia nie przeszkodziła jednak Boltowi w ustanowieniu najlepszego wyniku w tym sezonie. Jamajczyk przebiegł 200 m w 19.78 s. Rywalom nie dał żadnych szans. Prowadzenie objął już na wirażu i pewnie zwyciężył.

Srebro wywalczył Andre De Grasse z Kanady (20.02), na trzecim miejscu finiszował Francuz Christophe Lemaitre (20.12).

Bolt ma już w dorobku osiem złotych medali igrzysk olimpijskich. W Pekinie i Londynie triumfował w biegach na 100 i 200 m oraz sztafecie 4x100 m. W Rio wygrał już oba sprinterskie dystanse, a przed nim jeszcze start w sztafecie. Jeśli i w niej zdobędzie złoty medal, dołączy do ekskluzywnego grona dziewięciokrotnych mistrzów olimpijskich. Takim wyczynem mogą się pochwalić tylko legendarny Fin Paavo Nurmi i Carl Lewis z USA.