"Nie masz jaj". Były piłkarz Liverpoolu prowokowany podczas meczu Leagues Cup [WIDEO]

Twitter Screen
W meczu Minnesoty United z Chicago Fire doszło do niecodziennej sytuacji. Piłkarz drużyny gości został w bezpośredni sposób sprowokowany przez bramkarza gospodarzy.
Minnesota United zmierzyła się z Chicago Fire w ramach fazy grupowej Leagues Cup. Spotkanie zostało rozegrane w piątek na Allianz Field w Minnesocie.
W 66. minucie na boisku w drużynie gości pojawił się Xherdan Shaqiri. Trzy minuty później były gracz Liverpoolu podszedł do wykonania rzutu karnego.
Szwajcar został sprowokowany przez bramkarza Minnesoty, Dayne’a St. Claire’a. Amerykanin miał powiedzieć do przeciwnika "Nie masz jaj".
Shaqiri nie dał wyprowadzić się z równowagi i pewnie wykorzystał stały fragment gry. Strzelił w lewą stronę bramki wyrównując rezultat spotkania na 1:1.
Po zdobyciu bramki Shaqiri podniósł piłkę i zabrał ją ze sobą. Następnie posłał groźne spojrzenie i wykrzyczał kilka zdań w stronę bramkarza Minnesoty.
Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Chicago Fire. Dwie bramki dla Minnesoty zdobył Bongokuhle Hlongwane. Na listę strzelców po stronie zwycięskiej drużyny wpisywali się wspomniany Shaqiri, Arnaud Souquet i Kei Kamara.
Dla piłkarzy Chicago Fire mecz z Minnesotą był inauguracją Leagues Cup. Zespół zmierzy się z Pueblą 1 sierpnia na SeatGeek Stadium w Bridgeview.
W tym sezonie Shaqiri rozegrał dla drużyny 22 spotkania, w których zdobył cztery bramki i zanotował pięć asyst. Po dołączeniu do klubu Szwajcar wystąpił w 51 spotkaniach, strzelając 11 goli i zaliczając tyle samo asyst.
Filip Węglicki29 Jul 2023 · 13:24
Źródło: Express.co.uk