betclic

Nie sprawdził się w Chelsea, wróci do Atletico?

Ostatnia aktualizacja: 20/07/15 20:39, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Shutterstock

Rojiblancos zapłacą 15 milionów euro za sprowadzenie Filipe Luisa, jednak najpierw muszą kogoś sprzedać. Jest to spowodowane koniecznością przestrzegania finansowych zasad fair play FIFA - informuje "AS".

Madrycki klub osiągnął wstępne porozumienie z Chelsea, na mocy którego Luis wróci do drużyny. Wcześniej jednak zespół musi znaleźć chętnego na wykupienie Siqueiry.

Dzięki temu z jednej strony Atletico zyska część pieniędzy potrzebnych do sfinansowania transferu Brazylijczyka, a z drugiej zostawi sobie bezpieczny margines w Financial Fair Play. Filipe, który pragnął powrócić do Madrytu, w geście dobrej woli zaoferował obniżenie swojej pensji. Będzie to podziękowanie za wysiłki, jakie klub włożył w negocjacje z Anglikami.

Brazylijczyk rozegrał w poprzednim sezonie zaledwie 15 występów. Zespół Chelsea bardzo wyraźnie dał do zrozumienia, że jeśli umowa ma stać się faktem, w grę wchodzi jedynie transfer i nie ma mowy o wypożyczeniu zawodnika. Może to być sygnał, że londyńczycy coraz poważniej myślą o sprowadzeniu młodego obrońcy Augsburga. Choć Ghańczyk Abdul Baba Rahman ma dopiero 21 lat, jest już wysoko ocenianym defensorem. A sam Mourinho stwierdził niedawno, że zamierza sprowadzać wyłącznie piłkarzy zastępujących tych sprzedawanych.
Źródło: asinfo./Guardian/własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela