Bolesna kontuzja... sędziego liniowego. Niecodzienna sytuacja podczas meczu byłego klubu Polaków [WIDEO]

Źródło: Twitter / @_matty622
Rzadko spotykana sytuacja podczas jednego ze spotkań ligi rosyjskiej. Bolesnej kontuzji w trakcie meczu uległ... arbiter liniowy, Dmitrij Siemionow.
Nie ulega wątpliwości, że najczęściej kontuzje w trakcie meczu piłkarskiego odnoszą sami zawodnicy. Czasami dochodzi jednak również do urazów personelu technicznego, a nawet sędziów. Właśnie taka sytuacja miała miejsce w piątek w Rosji.
Do incydentu doszło w pierwszej połowie inaugurującego trzecią kolejkę ligi rosyjskiej spotkania FK Krasnodar - Paria Niżny Nowogród. Drużyna gospodarzy stanęła przed szansą podtrzymania dobrej passy i wygrania trzeciego meczu z rzędu w rozgrywkach. Dokonała tego, wygrywając 1:0 po bramce Eduarda Spercjana z rzutu karnego.
Uwagę obserwatorów futbolu przykuła jednak nie bramka Ormianina, a właśnie zdarzenie z udziałem sędziego, do którego doszło kilkanaście minut wcześniej. Urazu doznał biegający po linii Dmitrij Siemionow, asystent sędziego Artema Ljubimowa.
W 9. minucie spotkania Rosjanin zaczął mieć problemy z kostką. Nie mógł nastąpić na lewą stopę. Niezbędnej pomocy udzielił mu sztab medyczny, jednak arbiter i tak musiał opuścić murawę. Jak wykazały późniejsze badania, Siemionow skręcił kostkę.
Arbitra liniowego zastąpił sędzia techniczny, Roman Safjan. 31-letni równieśnik Siemionowa ostatni raz pojawił się na boisku w roli sędziego liniowego w sezonie 2015/2016. Później pracował na meczach piłkarskich wyłącznie w roli arbitra technicznego. Zanotował jednak niespodziewany powrót do dawnej roli.
FK Krasnodar zajmuje obecnie pozycję wicelidera ligi rosyjskiej. Tyle samo punktów, jednak lepszy bilans bramkowy ma Spartak Moskwa. Z kolei Paria Niżny Nowogród znajduje się na 13. miejscu w tabeli.
Od 2013 do 2017 roku zawodnikiem FK Krasnodar był Artur Jędrzejczyk. Z kolei w latach 2021-2023 w zespole grał Grzegorz Krychowiak.
Michał Boncler06 Aug 2023 · 08:25
Źródło: Twitter