Niemcy: Ławka Olkowskiego, Koeln rozbiło HSV

Ostatnia aktualizacja: 30/10/16 20:40, Komentarzy: 2

0
2

1. FC Koeln rozbił u siebie Hamburger SV 3:0 (0:0) w drugim niedzielnym meczu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na RheinEnergieStadion całe zawody z ławki rezerwowych obserwował Paweł Olkowski. Wszystkie trzy bramki dla zespołu z Kolonii padły po przerwie, kiedy rywale grali już w osłabieniu.

Jako pierwszy trafił Simon Zoller, a później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Anthony Modeste, wykorzystując dwa znakomite zagrania od Marcela Risse. Dorobek Francuza mógł być nawet bardziej okazały, ale w pierwszej połowie zmarnował rzut karny.

Dzięki piątej wygranej w sezonie "Kozły" awansowały na czwarte miejsce w tabeli. Zespół z portowego miasta doznał natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal bez zwycięstwa w dorobku zamyka klasyfikację.