Niemcy: Piąta z rzędu porażka Schalke

Ostatnia aktualizacja: 25/09/16 22:32, Komentarzy: 2

0
2

TSG 1899 Hoffenheim wygrał 2:1 z Schalke 04 w pierwszym niedzielnym meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla drużyny z Veltins Arena była to piąta kolejna porażka w tym sezonie.

Goście już w piątej minucie strzelili gola, a na listę strzelców wpisał się Maxim Choupo-Moting. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie nie tylko doprowadzili do remisu, ale objęli prowadzenie. Wyrównał Andrej Kramarić, a kilka chwil przed przerwą bramkę zdobył Lukas Rupp.

Popularne "Wieśniaki", które zanotowały pierwszy triumf w rozgrywkach, mają na swoim koncie siedem punktów i zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Ingolstadt.

Natomiast zespół z Gelsenkirchen nie ma ani jednego "oczka" i plasuje się na ostatniej lokacie. Ich kolejnym rywalem będzie Borussia Moenchengladbach.