Niemcy w półfinale EURO po dramatycznych karnych! Jak oni pudłowali... [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02/07/16 23:50, Komentarzy: 49

43
49

W sobotnim ćwierćfinale mistrzostw Europy reprezentacja Niemiec pokonała reprezentację Włoch.

Spotkanie zapowiadało się hitowo. Oba zespoły wygrały swoje grupy. Drużyna niemiecka uchodziła za faworyta jeszcze przed turniejem, Włosi stali się nim po tym, jak w 1/8 finału wyeliminowali broniącą tytułu Hiszpanię.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie - przynajmniej jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe. Za to już w 15 minucie Sami Khedira musiał opuścić boisko z powodu kontuzji - zastąpił go Schweinsteiger.

W pierwszych 45 minutach bramki nie padły, choć w końcówce pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie całkiem niezłe okazje. W 42 minucie Thomas Mueller uderzał z obrębu pola karnego, ale zbyt słabo, by Buffon miał jakiekolwiek problemy.

Kłopoty mogli mieć za to Niemcy po tym, jak w 43 minucie Bonucci fantastycznie minął podaniem linię obrony, a Giaccherini pognał w pole karne, dograł z lewej strony do wbiegających kolegów. Bardzo mocnym strzałem akcję wykończył Sturaro, ale uderzenie zablokował jeden z obrońców i Neuer nie musiał interweniować.

Po przerwie dobrą okazję stworzyli sobie Niemcy, ale po strzale Gomeza piłkę pięta wybił Florenzi, ratując swój zespół.

W 65 minucie gola strzelił Mesut Oezil, wykańczając podanie Hectora (wcześniej piłka odbiła się jeszcze od Bonucciego). Chwilę później mogło być 2:0, ale Buffon fenomenalnie "wyjął" uderzenie Gomeza.

Potem nastąpił okres przewagi reprezentacji Niemiec, ale to nie był koniec emocji. W 77 minucie Jerome Boateng dotknął piłki ręką w polu karnym. Do "jedenastki" podszedł Bonucci i zamienił ją na gola - był remis!

Więcej bramek w regulaminowym czasie już nie padło i sędzia zarządził dogrywkę. W niej także nie oglądaliśmy trafień - o wszystkim zadecydowały rzuty karne.

W pierwszej serii bezbłędni byli Insigne oraz Kroos. W drugiej pierwszy do piłki podszedł wprowadzony specjalnie na karne Zaza i... przestrzelił! Ale po chwili Buffon obronił strzał Muellera i siły znów stały się wyrównane!

W trzeciej serii prowadzenie Włochom dał Barzagli. Po chwili Oezil trafił w słupek i przewagę uzyskali podopieczni Antonio Conte!

Ale kilkadziesiąt sekund później fatalnie pomylił się Pelle, którego lekkie uderzenie zdecydowanie minęło słupek bramki Neuera! Potem trafił Draxler i znów mieliśmy remis.

Jako piąty po stronie włoskiej do karnego podszedł Bonucci, który strzelił już w regulaminowym czasie. Tym razem jednak górą był Neuer! O awansie mógł zdecydować Schweinsteiger, ale... spudłował i to mocno, przenosząc futbolówkę ponad poprzeczką!

W szóstej serii nie pomylił się Giaccherini, podobnie skuteczny okazał się Hummels, choć bramkarz miał piłkę na rękawicy.

Siódmy w swojej ekipie strzelał Parolo - trafił, uderzając mocno w środek bramki. Po stronie niemieckiej do "wapna" podszedł Kimmich i również udźwignął presję, mieliśmy kolejny remis!

W ósmej serii De Sciglio był bliski błędu, ale piłka po odbiciu się od poprzeczki jednak wylądowała w siatce. Jako kolejny próbował Boateng - z powodzeniem, mecz wciąż bez rozstrzygnięcia!

Darmian podszedł do piłki jako dziewiąty z Włochów. I jak się okazało, również ostatni - Neuer wyczuł jego intencje i obronił lekki strzał po ziemi! Po chwili dla Niemców trafił Hector i było po wszystkim - ekipa Loewa w półfinale!