Niemcy wygrywają, świetny mecz Muellera

AGIF/Shutterstock
W poniedziałkowym meczu ósmej kolejki grupy D eliminacji do Euro 2016 pomiędzy Szkocją a Niemcami padło aż pięć goli. Czterokrotnie bramki strzelali podopieczni Joachima Loewa, chociaż pojedynek zakończył się wynikiem 2:3.

Przed tym spotkaniem Loew dokonał jednej zmiany w porównaniu do meczu z Polską: Ilkay Gundogan zajął miejsce Karima Bellarabiego i jak pokazał czas - była to świetna decyzja, bowiem były gracz Borussii Dortmund strzelił trzeciego gola wykorzystując podanie z 8. metra.

Najlepszym zawodnikiem w zespole Die Nationalelf został został Thomas Mueller, który pokonywał bramkarza rywali odpowiednio w 18. i 34. minucie. Mistrzowie świata utrzymali pierwsze miejsce w grupie D i postawili rywali w bardzo trudnej sytuacji.

W drugim meczu tej grupy odbywającym się na Aviva Stadium w Dublinie Irlandia po golu Jonathana Waltersa z 69. minuty pokonała 1:0 Gruzję. Tym samym podopieczni Gordona Strachana nadal liczą się w grze o Euro 2016.