Nieprawdopodobny występ Roberta Lewandowskiego! Hat-trick i dwie asysty!

CosminIftode/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał Augsburg FC aż 6:0 w 26 kolejce ligi niemieckiej. Robert Lewandowski zdobył trzy bramki i asystował przy kolejnych dwóch.

Wynik spotkania otworzył Lewandowski. W 17 minucie Polak otrzymał podanie od Thiago Alcantary, przyjął piłkę w polu karnym i mocnym strzałem w lewy róg bramki pokonał golkipera rywali.

Niespełna dwadzieścia minut później mieliśmy 2:0. Nasz zawodnik tym razem asystował - zagrał wzdłuż bramki, a piłkę do siatki wpakował Thomas Mueller.

Na początku drugiej połowy po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Franck Ribery zagrał do naszego zawodnika, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i umieścił piłkę w bramce.

W 62  minucie było już 4:0. Kapitalną akcję przeprowadzili podopieczni Carlo Ancelottiego, a przepięknym podaniem piętą do strzelca gola, Thiago Alcantary, popisał się reprezentant Polski.

W 79 minucie trzecie trafienie dołożył Robert Lewandowski, który dobił piłkę po uderzeniu Thomasa Muellera. Snajper Bayernu ma w tej chwili 24 gole i 5 asyst w 26 spotkaniach rozegranych w Bundeslidze.

Chwilę później Mueller zdobył swoją drugą bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania.